Zrewitalizują Park Skaryszewski?

Zrewitalizują Park Skaryszewski?
Możliwość komentowania Zrewitalizują Park Skaryszewski? została wyłączona, 10/01/2014, przez␣, w␣inwestycje, lokalne, mazowieckie, miasta, regiony, Warszawa

Wygląda na to, że po kontrowersjach związanych z wycinką drzew w Ogrodzie Krasińskich, przyszedł czas na dyskusję w sprawie rewitalizacji Parku Skaryszewskiego. Chociaż miasto nie ma na to pieniędzy, już teraz rozważane są możliwe warianty zmiany kształtu praskiego parku.

Ostatni projekt rewitalizacyjny pochodzi z 2009 r. Na pewno trzeba go będzie zaktualizować. Zarząd Oczyszczania Miasta planuje przede wszystkim wycinkę starych drzew, a także stworzenie ostoi przyrody, czyli punktów przeznaczonych dla zwierząt. Oprócz tego, w planach jest zainstalowanie nowego oświetlenia, a także remont „Kąpiącej się”. Urzędnicy chcieliby także, aby w parku powstały nowe elementy małej architektury, a stary plac zabaw został wyremontowany. Jednym z bardziej kontrowersyjnych pomysłów jest budowa ogrodzenia. Wielu mieszkańców jest temu przeciwnych.

Źródło: www.tvnwarszawa.pl

Photo by Adam Kliczek (CC-BY)

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.