Żory z nową pulą mieszkań

Żory z nową pulą mieszkań
Możliwość komentowania Żory z nową pulą mieszkań została wyłączona, 29/12/2015, przez␣, w␣architektura i design, budownictwo, deweloperzy, Headline, inwestycje, mieszkania, nieruchomości, śląskie

W przyszłym roku ruszy pierwszy etap programu „Z przyszłością w Żorach”, w ramach którego powstanie w mieście 600 mieszkań czynszowych. Planuje się, że w 2016 r. ruszy budowa nowego osiedla przy Alei Zjednoczonej Europy. Inwestycja będzie realizowana przez Zakłady Techniki Komunalnej Sp. z o.o.

Na osiedlu Pawlikowskiego powstanie sześć bloków, w których znajdzie się 578 mieszkań. Budowa pierwszego bloku ma rozpocząć się w III kwartale 2016 r. Program jest skierowany przede wszystkim do rodzin z dziećmi, osób, które nie posiadają własnego mieszkania, a także takich, które chciałyby w Żorach zamieszkać. Taka osoba będzie musiała zameldować się w mieście.  Najemca będzie miał prawo wykupu mieszkania od Gminy Miejskiej Żory po preferencyjnej cenie po upływie okresu finansowania. Chętni do przystąpienia do Programu muszą wykazać się zdolnością płatniczą do regulowania czynszu – mówi Olgierd Zaraś.

Mieszkania będą miały 1-4 pokoje, a większość z nich będzie miała powierzchnię 50-60 mkw. Każde z mieszkań będzie miało swoje pomieszczenie gospodarcze, balkon lub ogródek. Na kondygnacji podziemnej znajdzie się garaż. Dla rodzin z dziećmi na osiedlu znajdą się place zabaw.

Więcej informacji o inwestycjach znajdziesz TUTAJ

Źródło: zory.pl

fot. pixabay.com

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.