Znamy wykonawcę kolejnego odcinka S17

Znamy wykonawcę kolejnego odcinka S17
Możliwość komentowania Znamy wykonawcę kolejnego odcinka S17 została wyłączona, 20/10/2015, przez␣, w␣budownictwo, drogi, Headline, infrastruktura, inwestycje, lubelskie, mazowieckie

Mota-Engil zaprojektuje i wybuduje kolejny ponad 13-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S17. Wykonawca zrealizuje fragment łączący węzły Skrudki i Kurów Zachód.

Umowa podpisana przez lubelski oddział GDDKiA z Mota-Engil ma wartość 270,821 mln zł, co stanowi niemal 80% kwoty, jaką na to zadanie zamierzała przeznaczyć GDDKiA. W przetargu oprócz zwycięskiej firmy wzięło udział jeszcze siedem innych firm.

Na realizację odcinków Garwolin-Kurów podpisano cztery umowy. Do sformalizowania pozostała tylko jedna – na budowę na odcinku granicy województwa mazowieckiego i lubelskiego – Skrudki o długości ponad 20 km. Budowa drogi S17 z Warszawy do Kurowa może pochłonąć nawet 4,2 mld zł.

Źródło: rynekinfrastruktury.pl

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.