Zmieni się wygląd Bulwaru Filadelfijskiego w Toruniu

Zmieni się wygląd Bulwaru Filadelfijskiego w Toruniu
Możliwość komentowania Zmieni się wygląd Bulwaru Filadelfijskiego w Toruniu została wyłączona, 19/05/2015, przez␣, w␣architektura i design, budownictwo, Headline, nieruchomości, Toruń

Bulwar Filadelfijski zmieni się już za kilka lat. Mają się pojawić tam nowe gatunki roślinności i platformy widokowe, zostanie też zwężona jezdnia. Prace na bulwarze mają ruszyć przed 2017 rokiem.

Konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej bulwaru wygrał zespół projektowy Riegler Riewe Architekci z Katowic.

Wygrana koncepcja zakłada przede wszystkim dominację zieleni. W kilku miejscach przewidziano również proste formy architektoniczne; schody z terasowymi zjazdami dla niepełnosprawnych, platformy widokowe oraz pawilony, które będą mogły pełnić funkcje gastronomiczne. Koncepcja zakłada również ograniczenie ruchu na bulwarze poprzez zwężenie jezdni i nadanie priorytetu dla ruchu pieszych i rowerzystów.

 Źródło: www.portalsamorzadowy.pl

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Avatar
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.