Zmiana trendu na rynku mieszkaniowym. Ceny lokali na parterze pójdą w górę

Zmiana trendu na rynku mieszkaniowym. Ceny lokali na parterze pójdą w górę
Możliwość komentowania Zmiana trendu na rynku mieszkaniowym. Ceny lokali na parterze pójdą w górę została wyłączona, 15/02/2013, przez␣, w␣mieszkania, mieszkaniowe, nieruchomości, Uncategorized, wynajem

Nastąpiła zmiana trendu na rynku mieszkaniowym. W górę pójdą ceny lokali mieszkaniowych usytuowanych na parterze.  Do tej pory mieszkania na najniższych piętrach uchodziły za najtańsze, a różnica w cenie w porównaniu do lokali na wyższych kondygnacjach wahała się w granicach 4-8 procent, czyli około 30 tysięcy złotych. Według ekspertów to się ma zmienić.  Dla wielu potencjalnych nabywców parter ma jedną bardzo istotną,  zasadniczą zaletę, aby się dostać do mieszkania nie trzeba pokonywać wielu pięter. Oczywiście to duży atut, jeżeli lokatorem jest osoba starsza, niepełnosprawna lub na przykład para z małym dzieckiem. Bierzemy pod uwagę statystki, nasze społeczeństwo się starzeje. Z kolei liczba mieszkań, bez windy oraz bez żadnej możliwości jej wprowadzenia,  ponieważ nie zostało to przewidziane w projekcie, jest  stosunkowo duża. Przewiduje się ze w roku 2035 ponad 23 procent ogółu społeczeństwa polskiego stanowić będą osoby starsze, czyli co czwarty Polak będzie seniorem. Dlatego właśnie mieszkania na parterze, szczególnie w starym budownictwie, będą z czasem  towarem bardzo pożądanym, co spowoduje automatyczny wzrost ich cen. Trudno określić kiedy faktycznie nastąpi wzrost cen mieszkań parterowych. Biorąc pod uwagę wymienione wyżej czynniki można się tego spodziewać nie wcześniej niż za 5 lat.

 

Źródło: 

http://www.dziennik.pl/

 

Tagi:␣
adautorfront

Omnie Anna Prorok

Avatar
Współpracuje z portalem szybko.pl od 2012 jako ekspert w dziedzinie Nieruchomości na codzień . Zajmuje się redakcją newsów działów Polska, Regiony i Świat. W 2014 uczestniczyła w Targach Mieszkań i Domów organizowanych przez Nowy Adres jako prowadząca seminarium pt. Mieszkanie dla Młodych w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu.