Ziemia coraz tańsza. Koniec dominacji właścicieli działek.

Możliwość komentowania Ziemia coraz tańsza. Koniec dominacji właścicieli działek. została wyłączona, 04/04/2013, przez␣, w␣budowlane, deweloperzy, grunty, inwestycyjne, marketing nieruchomości, rolne, Uncategorized

1416713_35149256W porównaniu do „sytego”  roku 2012 właściciele  działek zmuszeni są obniżyć żądania finansowe. Spowodowało to lawinę transakcji często wysokiej wartości. Jednak ceny wielu działek pozostały dość wysokie, przez co tracą co roku 8-10 proc. wartości ze względu na malejącą wartość pieniądza.  Oczekiwania muszą skorygować zwłaszcza ci, którzy kupowali grunty pięć lat temu, kiedy ceny były bardzo wysokie. Szczególny przypadek to działki, których zakup finansowano z kredytów bankowych. Ich właściciele chcą je sprzedać, ale poniżej wartości nieruchomości. W związku z tym nastąpił powrót deweloperów do największych miast, szczególnie do Warszawy, Krakowa, Wrocławia i Trójmiasta, gdzie popyt na biura i obiekty handlowe jest największy. Niestety, wybór działek, zawłaszcza w centrach, jest już ograniczony.

Źródło:

http://www.pb.pl/

Tagi:␣
adautorfront

Omnie Anna Prorok

Avatar
Współpracuje z portalem szybko.pl od 2012 jako ekspert w dziedzinie Nieruchomości na codzień . Zajmuje się redakcją newsów działów Polska, Regiony i Świat. W 2014 uczestniczyła w Targach Mieszkań i Domów organizowanych przez Nowy Adres jako prowadząca seminarium pt. Mieszkanie dla Młodych w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu.