Zielone budownictwo z potencjałem!

Zielone budownictwo z potencjałem!
Możliwość komentowania Zielone budownictwo z potencjałem! została wyłączona, 22/02/2016, przez␣, w␣architektura i design, biurowe, budownictwo, ECO, Ekonomiczny dom, Headline, komercyjne

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego podało, że do 2018 r. na całym świecie liczba zielonych budynków się podwoi. Takie dane przedstawiono w badaniu przeprowadzonym przez Dodge Data & Analytics i United Technologies Corporation i World Green Building Council.

Z badania wynika, że najlepiej rozwijającym się rynkiem zielonego budownictwa jest rynek powierzchni biurowych. W badaniu wzięło udział ok. 1 tys. osób z 69 krajów, które zajmują się architekturą, są deweloperami, inżynierami i przedsiębiorcami. Prawie połowa z nich ma w planach realizację projektu biurowego w najbliższych latach. Respondenci za ważne uznają nie tylko koszty operacyjne, ale również jakość budynku czy edukację proekologiczną najemców. Na liście najważniejszych powodów, dla których buduje się zielone obiekty znajdują się: mniejsze zużycie energii czy oszczędność wody.

Sprawdź ceny najmu powierzchni biurowej

źródło: eurobuildcee.com

fot. pixabay.com

 

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Avatar
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.