Zielona Góra inwestuje w drogi

Zielona Góra inwestuje w drogi
Możliwość komentowania Zielona Góra inwestuje w drogi została wyłączona, 28/04/2015, przez␣, w␣budownictwo, drogi, Headline, infrastruktura, inwestycje, lubuskie

Kolejna duża inwestycja drogowa szykuje się w Zielonej Górze. Potrzeba ponad 9 mln zł na modernizację alei Zjednoczenia w Zielonej Górze. Inwestycję sfinansuje samorząd oraz budżet państwa. Prace mają potrwać około 5 miesięcy.

Stan techniczny nawierzchni bitumicznej zarówno jezdni, zatok autobusowych, chodników jak i zjazdów, jest zły i wymaga pilnego remontu.

Modernizacja al. Zjednoczenia na całej długości – od Trasy Północnej do ul. Energetyków, łącznie to odcinek mierzący 2,1 km. W ramach remontu zostanie wymieniona nawierzchnia jezdni, chodników oraz powstaną trasy pieszo-rowerowe. Ponadto zostanie przebudowane istniejące oświetlenie drogowe, wymienione wiaty autobusowe i wyremontowana sygnalizacja świetlna.

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.