Zdjęcia najwyższej próby – wystawa Grand Press Photo w Sky Tower

Zdjęcia najwyższej próby – wystawa Grand Press Photo w Sky Tower
Możliwość komentowania Zdjęcia najwyższej próby – wystawa Grand Press Photo w Sky Tower została wyłączona, 10/09/2021, przez␣, w␣Headline, Uncategorized

Mężczyzna uwięziony w samochodzie między kordonem policji, a protestującymi przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji – to zdjęcie autorstwa Adama Lacha (Napo Images) wygrało Ogólnopolski Konkurs Fotografii Reporterskiej Grand Press Photo 2021. Do wielkiego finału zakwalifikowano w sumie 272 zdjęcia prasowe. Ich wystawę będzie można oglądać w Sky Tower od 13 września do 4 października. 

Mówi się, że jedno zdjęcie znaczy więcej niż tysiąc słów. Reporterskie obrazy to przede wszystkim  zapis ważnych wydarzeń i świadectwo dla przyszłych pokoleń. Na mozaikowy obraz 2020 roku w Polsce składa się blisko trzysta mistrzowskich ujęć, wyłonionych przez jury z ponad 4,5 tysiąca zgłoszonych do konkursu fotografii, które już od 13 października będzie można oglądać w Sky Tower w „łezce eventowej” na poziomie 0. Wstęp jest darmowy.

Ogólnopolski Konkurs Fotografii Reporterskiej Grand Press Photo organizowany jest przez magazyn „Press” i Fundację Grand Press od 2005 roku. Skierowany jest do zawodowych fotoreporterów, którzy na co dzień pracują w różnych redakcjach oraz do freelancerów. 

Nagrodzone zdjęcia w ramach wystawy będzie można oglądać w Sky Tower już po raz trzeci, tegoroczna edycja będzie dostępna od 13 września do 4 października. 

Dwie ostatnie wystawy Grand Press Photo cieszyły się dużym zainteresowaniem osób odwiedzających Sky Tower. Liczymy, że i tym razem frekwencja dopisze. Serdecznie wszystkich zapraszamy, zwłaszcza, że prezentowane w tym roku fotografie dostarczają mocną dawkę emocji i na pewno wzbudzą refleksje – mówi Jagoda Najwer, odpowiedzialna za marketing Sky Tower i dodaje: – Promocja kultury i sztuki jest istotnym elementem strategii Sky Tower i uzupełnieniem oferty rozrywkowej. Wierzymy, że takie wydarzenia podnoszą walor kulturowy miasta oraz zwiększają świadomość co do otaczającej nas rzeczywistości. Pełnią też ważną rolę edukacyjną i informacyjną, dlatego zależało nam na ponownym zorganizowaniu ekspozycji, która będzie darmowa i dostępna dla wszystkich. 

O SKY TOWER

Sky Tower Wrocław to najwyższy budynek biurowo-mieszkalny w Polsce. Główna wieża w kompleksie ma wysokość 212 metrów i liczy 51 pięter. Na 49. piętrze znajduje się oszklony punkt widokowy, który jest najwyżej położonym miejscem tego typu w Polsce. Znajdująca się na najniższych kondygnacjach galeria handlowa ma ok. 171 000 m kw. powierzchni i jest miejscem licznych wydarzeń artystycznych i kulturalnych dla mieszkańców Wrocławia i okolic. W części rekreacyjnej znajduje się galeria rozrywki, SPA, centrum sportowe i medyczne. Sky Tower posiada również rozbudowaną, otwartą do późnych godzin nocnych strefę rozrywki – Klienci mogą korzystać z oferty najnowocześniejszej we Wrocławiu kręgielni Sky Bowling. Działa tu także pierwsza w regionie szkoła tańca Agustina Egurroli – Egurrola Dance Studio Wrocław, oferująca zajęcia dla osób w każdym wieku. Kierowcy mają do dyspozycji
1 500 miejsc parkingowych. Właścicielem i zarządcą obiektu jest Develia S.A., jedna z największych firm deweloperskich w Polsce. 

Omnie Katarzyna Maciak

Avatar