Zarządzaj domem poprzez smartfona

Zarządzaj domem poprzez smartfona
Możliwość komentowania Zarządzaj domem poprzez smartfona została wyłączona, 15/01/2013, przez␣, w␣porady, Uncategorized

Inteligentne urządzenia to dziś standard codzienności.  Jednak obecnie wchodzimy w nowy etap, gdzie  ich podstawą funkcją jest możliwość koordynowania pracy wszystkich urządzeń domowych np.  za pomocą smartfona. Jak podkreślają specjaliści, to tu leży przyszłość technologii.

Przyłożenie smartfona do czujnika NFC na wybranym inteligentnym urządzeniu pozwala bez trudu zarejestrować lodówkę, pralkę, odkurzacz automatyczny lub piekarnik oraz sterować ich pracą. Funkcja Smart Control umożliwia także użytkownikom efektywne zarządzanie posiadanym sprzętem poprzez proste polecenia głosowe wydawane przez smartfona i zdalne monitorowanie systemu również poza domem – m.in. takie rozwiązania zaproponowała firma LG podczas tegorocznych targów CES w Las Vegas.

Za pomocą panelu LCD na drzwiach lodówki lub smartfona klienci mogą sprawdzić, jakie produkty żywnościowe znajdują się wewnątrz bez konieczności otwierania drzwi. Rozwiązanie udostępnia także funkcję Freshness Tracker, która pozwala użytkownikom wprowadzić do systemu odpowiednie produkty i sprawdzać ich datę ważności. Smart Manager poleca również potrawy, które można przygotować ze składników znajdujących się w lodówce. Wybrany przepis można następnie przesłać do inteligentnego piekarnika.

 

System Smart to także mądre zakupy – dzięki funkcji Smart Shopping możemy robić zakupy w internetowych sklepach spożywczych bezpośrednio poprzez panel LCD lodówki. Poszczególne produkty mogą być zamawiane automatycznie, w momencie  gdy bieżące zapasy zaczną się wyczerpywać

Źródło:

http://serwisy.gazetaprawna.pl

Tagi:␣
adautorfront

Omnie Daniel Kosiński

Jestem zaangażowany w firmę Szybko.pl Sp. z o.o. od 4 lat. Z pasją tworzymy portale z branży nieruchomości. Skutecznie łączymy kupujących i wynajmujących. Abcnieruchomosci.pl to nowe dzieło, które uzupełni użytkowników w wiedzę na temat rynku nieruchomości w Polsce.