Zakończenie prac na A1 między Tuszynem a Strykowem już za 9 miesięcy

Zakończenie prac na A1 między Tuszynem a Strykowem już za 9 miesięcy
Możliwość komentowania Zakończenie prac na A1 między Tuszynem a Strykowem już za 9 miesięcy została wyłączona, 24/12/2015, przez␣, w␣budownictwo, drogi, infrastruktura, inwestycje, łódzkie

Wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit podał, że prace na autostradzie A1 między Tuszynem a Strykowem mają się zakończyć już za dziewięć miesięcy. 40 km autostrady A1 jest realizowane w trzech odcinkach. Poziom zaawansowania prac na każdym z nich wynosi ponad 70%.

Jerzy Szmit mówił o postępach prac w Sejmie, odpowiadając na pytania zadane mu przez poseł Joannę Kopcińską dot. inwestycji drogowych w okolicach Łodzi. Dodał, że planowane zakończenie prac na tym odcinku ma nastąpić w sierpniu 2016 roku.

Kolejna inwestycja, ważna dla kierowców to S14 czyli zachodnia obwodnica Łodzi. W grudniu przyszłego roku mają zostać podpisane umowy z wykonawcami, wyłonionymi w przetargu. Prawdopodobnie prace ruszą w 2017 r., a zostaną zakończone na przełomie 2019 i 2020 roku. Wartość inwestycji to 1,5 mld zł.

Źródło: rynekinfrastruktury.pl

fot. pixabay.com

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Avatar
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.