Zaczynają się spadki cen nieruchomości w Chinach

Zaczynają się spadki cen nieruchomości w Chinach
Możliwość komentowania Zaczynają się spadki cen nieruchomości w Chinach została wyłączona, 21/11/2011, przez␣, w␣Azja, świat

W październiku w Chinach spadły ceny nowych mieszkań w 33 z 70 miast monitorowanych przez tamtejszy rząd. Miesiąc wcześniej spadek notowano w 16 miastach. W październiku ceny nie zmieniły się w 23 miastach, a poszły w górę w 14. Największy regres odnotowano w Wenzhou, który wyniósł 4,6% w skali miesiąca. W największych miastach zmiany były niewielkie. W Pekinie zmian nie było, w Shanghaju spadek wyniósł 0,2%. W przypadku mieszkań na rynku wtórnym regres w Pekinie był większy i sięgnął 0,5%, w Shanghaju – 0,2%. Te dane zostały odebrane jako potwierdzenie pogarszania się warunków na chińskim rynku nieruchomości. To może stanowić problem dla tamtejszego sektora finansowego.

Źródło: Home Broker Daily. Photo by Lelard (CC-BY)

Tagi:␣
adautorfront

Omnie Marta Kosińska

Zajmuję się analizowaniem wtórnego rynku nieruchomości. Pracę rozpoczęłam w agencjach Public Relations i reklamowych. W 2005 roku brałam udział w tworzeniu i wdrażaniu pierwszego serwisu spółki Szybko.pl - www.szybko.pl, a następnie kolejnych portali wprowadzanych na rynek przez Szybko.pl. Od grudnia 2005 przygotowuję analizy rynku nieruchomości, publikowane cyklicznie jako Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.