Zabytkowy gmach policji w Szczecinie odnowiony

Zabytkowy gmach policji w Szczecinie odnowiony
Możliwość komentowania Zabytkowy gmach policji w Szczecinie odnowiony została wyłączona, 30/04/2015, przez␣, w␣architektura i design, budownictwo, Headline, inwestycje, Szczecin

Już w czerwcu pochodzący z XX w. neogotycki budynek policji odzyska dawny blask i otworzy przed turystami swoje podwoje.

Renowacja komendy ruszyła w październiku 2014 roku, a wartość przedsięwzięcia to 6 mln zł. Wewnątrz budynku mają zostać odtworzone dawne dekoracje. Po remoncie stan budynku znacząco się poprawi i będzie się on dobrze prezentował.

Po remoncie turyści będą mogli zwiedzać budynek i poznać jego historię, a także dowiedzieć się czegoś o pracy współczesnych policjantów. Kończąca się renowacja obejmuje m.in. czyszczenie elewacji zewnętrznych i wewnętrznych, modernizację reprezentacyjnej sali tradycji, a także stworzenie podświetlenia budynku.

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.