Zabytkowa kamienica Wolfa Krongolda sprzedana

Zabytkowa kamienica Wolfa Krongolda sprzedana
Możliwość komentowania Zabytkowa kamienica Wolfa Krongolda sprzedana została wyłączona, 12/02/2015, przez␣, w␣ceny, deweloperzy, grunty, Headline, inwestycje, sprzedaż, Warszawa, Wola

Zabytkową kamienicę Wolfa Krongolda położoną blisko centrum Warszawy kupiła krakowska spółka Czerwone Maki, należąca do grupy AFI Europe Poland. Na oku ma kolejne akwizycje.

Warszawska kamienica nazywana Pekinem wraz z gruntem przy ul. Złotej 83 położona u zbiegu ulic Złotej i Żelaznej została sprzedana przez warszawski ratusz za szóstym podejściem. Spółka z grupy AFI za prawo użytkowania gruntu przez 99 lat i za zrujnowaną kamienicę zaoferowała 21 mln zł.

Nowy właściciel będzie miał pięć lat aby przywrócić świetność kamienicy, która obecnie liczy 124 lokale (4 tys. mkw.) i położona jest na działce o powierzchni niemal 1,5 tys. mkw. Jeśli się to nie uda będzie zobowiązany zapłacić miastu karę w wysokości połowy wylicytowanej kwoty. Miasto zabezpieczyło się też na wypadek zniszczenia budynku, w takim przypadku do miejskiej kasy trafić ma jedna czwarta wylicytowanej kwoty.

Sprawdź ceny najmu powierzchni usługowej

Źródło: eurobuildcee.com

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.