Za co cenimy swoje mieszkania?

Za co cenimy swoje mieszkania?
Możliwość komentowania Za co cenimy swoje mieszkania? została wyłączona, 23/12/2015, przez␣, w␣domy, Headline, mieszkania, mieszkaniowe, nieruchomości, publiczne

PBS przeprowadziło na zlecenie Allcon Osiedla badanie, w którym zapytano Polaków co najbardziej odpowiada im w zajmowanych przez nich aktualnie domach i mieszkaniach. Okazuje się, że co drugi ankietowany ceni mieszkanie/dom, w którym mieszka za lokalizację.

Takiej odpowiedzi udzieliło 49% badanych, drugą najczęstszą odpowiedzią było mieszkanie blisko rodziny. Jako kolejne ankietowani wymieniali liczbę pomieszczeń i rozkład mieszkania. Tylko co czwarty badany wskazał, że mieszkanie ma dobry dostęp do komunikacji miejskiej. 35% ankietowanych odpowiedziało, że ceni swoje mieszkanie za koszty utrzymania i bliskość infrastruktury. Z powyższego badania wyraźnie wynika, że Polacy wybierają mieszkania głównie ze względu na lokalizację.

Cały artykuł znajdziesz TUTAJ

Źródło: inwestycje.pl

fot. pixabay.com

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.