Wypoczynek na hotelowym tarasie

Wypoczynek na hotelowym tarasie
Możliwość komentowania Wypoczynek na hotelowym tarasie została wyłączona, 27/09/2013, przez␣, w␣architektura i design, budowlane, inwestycje, komercyjne, lokalne, usługowe

Kompozytowe deski tarasowe to coraz popularniejsza alternatywa dla drewna. Nie rozwarstwiają się, są odporne na wilgoć oraz ścieranie. Materiał ten dobrze sprawdza się nie tylko jako element wykończenia przydomowego tarasu, lecz także w większych obiektach, takich jak hotele, ośrodki spa lub budynki użyteczności publicznej.

Drewniane kompozyty oferowane są w szerokiej gamie kolorystycznej, od różnorodnych odcieni drewna, po szarości, grafit czy czerń. Gwarantują też wykończenie każdej powierzchni. Nie wymagają pracochłonnych zabiegów pielęgnacyjnych oraz konserwacji, a co za tym idzie, nie trzeba narażać się na dodatkowe koszty związane z zakupem środków impregnujących. Jak wiemy, materiały wybierane do hoteli, restauracji  i obiektów spa muszą sprostać szczególnym wymaganiom, a kompozyt jako jeden z nielicznych materiałów się do tego nadaje.  – Kompozytowe deski i ogrodzenia dają nieograniczone możliwości projektowe, dlatego też zdecydowaliśmy się na ich użycie. Zastosowaliśmy je na tarasie o powierzchni 70 m kw. Jest to przestrzeń narażona na intensywne działanie warunków atmosferycznych, jednak kompozyt nie chłonie wody, nie odkształca się też pod jej wpływem. A co najważniejsze, pokrycie tarasowe nie wymaga konserwacji – mówi Marcin Woźniak, dyrektor hotelu Andersia w Poznaniu. Kompozyt cieszy się dużym zainteresowaniem także wśród klientów Andersii, którzy po zobaczeniu efektu, planują zamontować deski kompozytowe także i na swoim prywatnym tarasie.

Lepsze niż drewno

Drewno jest doskonałym budulcem, jeżeli klient akceptuje jego specyfikę wraz z jego naturalnymi wadami (jakimi są np. widoczne sęki, zmiana koloru czy kształtu). Jednak najczęściej oczekuje on utrzymania pierwotnego wyglądu produktu z chwili zakupu. Musimy mieć więc świadomość, że zmiany na deskach drewnianych będą widoczne już po kilku sezonach użytkowania. Z kolei kompozyt, z którego wykonane są deski, to przede wszystkim wyjątkowa wytrzymałość i walory naturalnego surowca. – W skład kompozytu wchodzi mączka drzewna oraz PVC, w związku z tym produkt łączy w sobie szlachetny wygląd i ciepło drewna oraz wytrzymałość tworzyw sztucznych. Deski kompozytowe nie tylko mają wygląd naturalnego drewna, ale również przypominają je w dotyku – tłumaczy Błażej Korzeniewski, doradca do spraw technicznych firmy Plastivan. Jego zalety są nie do przecenienia. Należy do nich bezproblemowe utrzymanie, brak konieczności konserwacji i niezmienny wygląd przez wiele lat.

Komfortowy montaż

Przy montażu systemu tarasowego na większej powierzchni, na przykład w miejscach wypoczynkowych, szczególnie istotne jest profesjonalne położenie desek. Dlatego też, najlepiej pozostawić to fachowcom. – Współpracujemy z firmami wykonawczymi oraz samodzielnymi montażystami z całej Polski.  Pragniemy kompleksowo obsługiwać naszych klientów w zakresie desek tarasowych Duofuse. Maksymalne zadowolenie klienta to dla nas priorytet. – zaznacza Błażej Korzeniewski, doradca ds. technicznych firmy Plastivan. Profesjonalny montaż daje gwarancję producenta, bezproblemowe użytkowanie przez lata oraz sto procent zadowolenia. A co najważniejsze, to duże ułatwienie, dzięki czemu w szybkim czasie możemy cieszyć się z wymiernych efektów.

Omnie Agata Małecka

Avatar