Wynajem mieszkania w Polsce mało popularny

Wynajem mieszkania w Polsce mało popularny
Możliwość komentowania Wynajem mieszkania w Polsce mało popularny została wyłączona, 18/01/2016, przez␣, w␣budownictwo, ceny, Headline, kredyty, miasta, mieszkania, mieszkaniowe, nieruchomości

Tylko kilka procent mieszkań w Polsce jest przeznaczonych na wynajem, podczas gdy na Zachodzie wskaźnik ten wynosi nawet 60%. Wynika to w pewnej mierze z mentalności Polaków, dominuje u nas bowiem przekonanie, że mieszkanie czy dom powinniśmy posiadać na własność.

W Niemczech aż 60% mieszkań przeznaczonych jest pod wynajem. Młodzi ludzie podejmują decyzję o kupnie własnego lokum dopiero wtedy, gdy będą mieli ustabilizowaną sytuację życiową. Ponadto wynajmowanie mieszkania pozwala na większą mobilność, np. w przypadku zmiany pracy. Na Zachodzie mieszkalnictwo na wynajem znajduje się w rękach państwa, w Polsce takich instytucji jest jeszcze bardzo mało. 80% mieszkań na wynajem jest w rękach osób prywatnych, co wpływa na wysokość czynszu. W najbliższej przyszłości ma powstać w rządowym programie pula mieszkań na wynajem, która oferuje niższe stawki czynszu niż rynek komercyjny.

Więcej informacji o inwestycjach znajdziesz TUTAJ

źródło: polskieradio.pl

fot. pixabay.com

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Avatar
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.