Wspomnienie wakacji w naszym domu

Wspomnienie wakacji w naszym domu
Możliwość komentowania Wspomnienie wakacji w naszym domu została wyłączona, 31/08/2013, przez␣, w␣apartamenty, architektura i design, domy, lokalne, mieszkania

Wielu zależy na tym, by poczuć powiew wakacji również po nastaniu zimniejszych dni i dłuższych wieczorów. Jeśli więc szukamy pomysłu na to, jak szybko i w prosty sposób odmienić łazienkę, kuchnię lub salon, wystarczy poszperać w stosach pamiątek, które ze sobą przywieźliśmy. Jednak, gdy mamy już dosyć odkurzania każdej muszelki, powinniśmy pomyśleć o innych, praktyczniejszym rozwiązaniach.

Nie ma osoby, która z podróży nie przywiozłaby pamiątki w postaci zdjęć, czy choćby lokalnego rękodzieła. Podobnie jest z miejscem ich eksponowania – wszelkie suweniry zazwyczaj ustawiamy na półkach w salonie. Część z nas decyduje się też przenieść wakacyjne skarby do innych pomieszczeń. Muszelki i kamienie z nadmorskich plaż zdobią niejedną łazienkę, co jest może mało oryginalnym pomysłem, jednak znów mamy przed oczami letnie wojaże. Z kolei zdjęcia w letniej odsłonie znajdziemy w sypialni czy innych pokojach. Jednak, by na nowo ożywić wakacyjne wspomnienia, warto przyjrzeć się i innym możliwościom aranżacji naszego M.

Zdjęcie z wakacji za szkłem

Zdjęcie zachodu słońca nad morzem czy szczytu, który udało nam się zdobyć, możemy mieć nie tylko w ramkach na ścianie lub półce. Ciekawe rozwiązania niosą za sobą panele szklane, które z powodzeniem zastosujemy w każdym z pomieszczeń. Są one atrakcyjnym elementem dekoracyjnym, a co najważniejsze, dają nam możliwość stworzenia kompozycji według własnego, autorskiego projektu. Za szkłem możemy zamieścić wybraną fotografię, ulubiony materiał czy naturalne surowce, na przykład drewno. Nie ma tu ograniczonej listy motywów do wykorzystania, wszystko uzależnione jest od naszej kreatywności. – Z reguły wakacyjne zdjęcia przyciągają różnorodnością i feerią barw. Interesującą opcją jest więc umieszczenie panela szklanego z wybranymi fotografiami na ścianie w salonie, przedpokoju, czy np. na klatce schodowej – mówi Wiesław Śmigielski, właściciel firmy Colour Glass z Poznania, specjalizującej się w wyrobie paneli szklanych. – Warto postawić na bezpieczeństwo i trwałość, co gwarantuje szkło hartowane. Za panelem nie będzie gromadził się brud czy kurz, przez co  będzie się elegancko prezentował przez lata – dodaje.

Powiew lata w kuchni i łazience

Wykorzystanie mozaiki połączonej z większymi płytkami lub szklanych borderów, czyli pasków dekoracyjnych – przykładowo z morskim motywem –  z pewnością uatrakcyjni każde wnętrze. Skomponowane z tradycyjnymi płytkami, dają możliwość trwałego wykończenia. By z przyjemnością oddawać się relaksowi kąpieli z książką w ręku w miłym otoczeniu, możemy nad wanną zamontować szklany panel z wybranym przez siebie motywem. Możemy także umieścić dowolny wzór na kabinie prysznicowej. Ciekawą propozycją jest również zamontowanie pomiędzy szafkami a umywalką, zarówno w łazience, jak i kuchni, ciekawego i przyciągającego wzrok panela (np. z wodospadem, piaszczystą plażą czy zachodem słońca). – Panele szklane są doskonałym rozwiązaniem dla tych, którym znudziły się już kafelki i zabrudzone fugi. Wykonane są ze szkła hartowanego, czyli termoodpornego, a co najważniejsze – są odporne na zarysowania oraz bardzo łatwe w czyszczeniu – zaznacza Wiesław Śmigielski z Colour Glass.

By nasze wnętrza nabrały świeżego, nowoczesnego powiewu, przy czym przywoływały na myśl wspomnienia letniego wypoczynku, warto postawić na interesujące aranżacje. Takie rozwiązanie z pewnością zainteresuje tych, którzy zamiast wystawiania kolejnych wakacyjnych pamiątek, zaczęli je chować z uwagi na brak miejsca. W końcu co roku coś przywozimy, a nasze mieszkanie nie pomieści przecież wszystkiego.

 

Omnie Agata Małecka

Avatar