Wrocław: jak zmienia się Psie Pole?

Wrocław: jak zmienia się Psie Pole?
Możliwość komentowania Wrocław: jak zmienia się Psie Pole? została wyłączona, 27/09/2021, przez␣, w␣Headline, Uncategorized

Północna część stolicy Dolnego Śląska zmienia swój charakter. Pojawiają się kolejne  osiedla mieszkaniowe, a wraz z nimi rozbudowuje się oferta usługowa i infrastruktura.  Jakie mieszkania powstają na Psim Polu? Kto wybiera tę lokalizację?  

Rośnie liczba mieszkańców północy Wrocławia  

Psie Pole rozwija się w zaskakującym tempie. Jeszcze w 2015 roku dzielnicę zamieszkiwało  97 527 osób, a zaledwie 4 lata później odnotowano tu już 103 556 mieszkańców. Wzrost ten  pociąga za sobą rozwój w różnorodnych dziedzinach: zarówno pod względem infrastruktury,  jak i dostępu do usług, terenów zielonych czy oferty mieszkaniowej.  

Dzielnica ta jeszcze do 1928 roku była oddzielnym miastem. Widać to dziś w zachowanym  układzie urbanistycznym starszych części tych okolic – jak choćby charakterystyczny  ryneczek Psiego Pola. Dziś region ten rozbudowuje się i rewitalizuje, dzięki czemu zyskuje  wizerunek nowego, dobrze przemyślanego miejsca do życia – a w zapomnienie odchodzą 

obrazy starych kamienic i zaniedbanej infrastruktury.  

Jak zmienia się Psie Pole?  

Najbardziej zauważalna jest rozbudowa infrastruktury drogowej. Nie tak dawno  przeprowadzany był remont ulicy Krzywoustego i przebiegającego nad nią wiaduktu.  W planach są także remonty linii kolejowych. W parze z rosnącą liczbą ludności należy  przecież zadbać o odpowiednią komunikację. Miejskie plany dotyczą również dostępności  i jakości terenów zielonych – to m.in. zieleniec przy ul. Melioranckiej, park przy ul. Gorlickiej  czy rewitalizacja Jeziora Pawłowickiego. Na rozwój Psiego Pola mają wpływ także prywatne  biznesy, które wzbogacają ofertę usługową i handlową tego miejsca.  

Mieszkanie Wrocław Psie Pole – czyli jakie?  

Wpisując w wyszukiwarkę frazę „mieszkanie Wrocław Psie Pole”, znajdziemy szeroki wybór  nieruchomości. Nie brakuje ofert z rynku pierwotnego. Wysoki standard wykończenia,  miejsca parkingowe, komórki lokatorskie i ogródki na parterze – to główne powody, dla  których poszukujący mieszkania wybierają inwestycje deweloperskie. Tym, co sobie cenią,  jest także możliwość urządzenia wnętrza zupełnie od zera – według własnych preferencji  i potrzeb.  

W inwestycji powstających w tej okolicy typowe są mieszkania większe, często 3- pokojowe. Niska, kameralna zabudowa sprawia, że mieszkańcy czują się bezpieczniej.  Znają własne grono, łatwiej im o utrzymywanie bliskich, sąsiedzkich relacji. W naszej  inwestycji na Zakrzowie, Novej Stoczniovej, mamy właśnie 5 trzykondygnacyjnych  budynków. Do każdego mieszkania przynależy balkon lub ogródek, dzięki czemu wszyscy  mogą mieć własną przestrzeń do relaksu – tłumaczy Tomasz Bednarek, specjalista  dewelopera WPBM „Mój Dom” S.A.  

Kto wybiera mieszkanie na Psim Polu? 

Osoby zainteresowane kupnem w tej okolicy to najczęściej rodzice z dziećmi, poszukujący  spokojnej dzielnicy, która zapewni bliskość terenów zielonych i komfortowe warunki dla całej  rodziny. Mogą liczyć tu na niższą cenę metra kwadratowego niż np. w śródmieściu, a co za  tym idzie – wybrać większą nieruchomość. Nierzadko też mieszkania te kupują inwestorzy,  upatrując w nich dobrej lokaty kapitału – niezależnie, czy myślą o najmie, czy może  późniejszej odsprzedaży.  

Psie Pole rozwija się dziś w szybkim tempie – zgodnie z ideą miasta 15-minutowego, która  wskazuje na korzyści płynące z łączenia w niedalekiej odległości funkcji mieszkaniowych,  usługowych i handlowych. Takie rozplanowanie pozwala na stworzenie warunków dobrych  do życia i jednoczesne zapewnienie równowagi w mieście, by efektywniej korzystać 

z istniejącej infrastruktury. Popyt na mieszkania w tej okolicy jest z roku na rok coraz  większy.  

Omnie Katarzyna Maciak