Wprowadzenie rachunku powierniczego u notariusza

Wprowadzenie rachunku powierniczego u notariusza
Możliwość komentowania Wprowadzenie rachunku powierniczego u notariusza została wyłączona, 14/02/2013, przez␣, w␣nieruchomości, prawo

PO proponuje  w swoim projekcie nowelizacje prawa o notariacie ma chronić osoby sprzedające np. nieruchomości przed oszustwami i wyłudzeniami. Jeśli jedna ze stron transakcji wyrazi takie życzenie, to notariusz będzie miał obowiązek przyjąć na swoje konto zapłatę, a po sporządzeniu aktu przelać ją sprzedającemu. Notariusz miałby na to trzy dni. Obecnie możliwa jest sytuacja, w której np. nabywca kupuje nieruchomość, sporządzany jest akt notarialny, a następnie kupujący nie przelewa pieniędzy sprzedającemu, choć zgodnie z prawem jest już właścicielem mieszkania i może nim dysponować.Projekt ma trafić do laski marszałkowskiej w ciągu najbliższych dni. 

 

Źródło:

http://www.dziennik.pl/

 

Tagi:␣
adautorfront

Omnie Anna Prorok

Współpracuje z portalem szybko.pl od 2012 jako ekspert w dziedzinie Nieruchomości na codzień . Zajmuje się redakcją newsów działów Polska, Regiony i Świat. W 2014 uczestniczyła w Targach Mieszkań i Domów organizowanych przez Nowy Adres jako prowadząca seminarium pt. Mieszkanie dla Młodych w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu.