Wielka Brytania planuje podatek od sprzedaży domów

Wielka Brytania planuje podatek od sprzedaży domów
Możliwość komentowania Wielka Brytania planuje podatek od sprzedaży domów została wyłączona, 28/11/2013, przez␣, w␣Headline

Obcokrajowców mających nieruchomość w Wielkiej Brytanii może objąć podatek od zysków kapitałowych przy jej sprzedaży. Podatkowi podlegałoby też 5 mln Brytyjczyków mieszkających za granicą, tzw. ekspatów – donosi „Daily Telegraph”.

„Motywem decyzji są obawy, że zagraniczni inwestorzy aktywni na brytyjskim rynku nieruchomości pompują nową 'bańkę’, uznając mieszkania i domy, zwłaszcza w Londynie i południowo-wschodniej Anglii, za bezpieczną inwestycję” – napisała gazeta.

O planie podatku poinformował wicepremier Nick Clegg, zaznaczając, że na obecnym etapie nie jest to jeszcze decyzja dopracowana w szczegółach. 5 grudnia w Izbie Gmin minister finansów George Osborne przedstawi tzw. jesienne sprawozdanie z wykonania budżetu i niewykluczone, że wówczas ją ogłosi.

Źródło:

http://www.forbes.pl

Omnie Anna Prorok

Avatar
Współpracuje z portalem szybko.pl od 2012 jako ekspert w dziedzinie Nieruchomości na codzień . Zajmuje się redakcją newsów działów Polska, Regiony i Świat. W 2014 uczestniczyła w Targach Mieszkań i Domów organizowanych przez Nowy Adres jako prowadząca seminarium pt. Mieszkanie dla Młodych w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu.