Wiecha na Manhattan Place

Wiecha na Manhattan Place
Możliwość komentowania Wiecha na Manhattan Place została wyłączona, 30/07/2015, przez␣, w␣architektura i design, budownictwo, deweloperzy, Headline, inwestycje, mieszkania, mieszkaniowe, Mokotów, nieruchomości, Warszawa

Już dziś na warszawskim Manhattan Place zawiśnie wiecha, co będzie oznaczać zakończenie stanu surowego. Finalizacja budowy natomiast nastąpi w kwietniu 2016 r.

Budowa Manhattan Place, wielorodzinnego budynku mieszkalno-usługowego, przeszła do kolejnego ważnego etapu realizacji prac. Po wykończeniu podziemnych kondygnacji, pozostała część budynku osiągnęła już 70 proc. zaawansowania.

Obecnie trwają prace wykończeniowe pomieszczeń technicznych w podziemiach oraz budowa ostatniej kondygnacji w części nadziemnej. Wkrótce możliwe będzie rozpoczęcie prac drogowych wokół budynku oraz prac kanalizacyjnych. Manhattan Place to 9-kondygnacyjny budynek, w którym na 7 piętrach zaplanowano 148 mieszkań o powierzchni od 25 do 100 mkw. Na parterze znajdą się lokale usługowe o powierzchni od 60 do 1000 mkw. Pierwsze piętro budynku zajmą lokale biurowe o powierzchni od 70 do 1300 mkw., a w podziemiach powstanie trzypoziomowy garaż.

Generalny wykonawca, Strabag Sp. z o. o. umowę ze spółką z grupy kapitałowej 5th Avenue Holding S.A. podpisała w październiku 2014 r., na kwotę blisko 34 mln zł netto. Na wykonanie zadania ma 18 miesięcy. Kontrakt obejmuje zarówno przygotowanie projektu wykonawczego, jak i realizację, oraz uzyskanie pozwolenia na użytkowanie. Ponadto w ramach kontraktu STRABAG wykona sąsiadujące z inwestycją drogi publiczne, łącznie z chodnikami i oświetleniem ulicznym oraz infrastrukturą towarzyszącą.

Ponad 60% lokali w Manhattan Place znalazło nabywców w ciągu pierwszych sześciu miesięcy od rozpoczęcia budowy.

Więcej informacji o nowych inwestycjach znajdziesz TUTAJ

Źródło: mp

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Avatar
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.