West Forum oddaje kolejny kompleks

West Forum oddaje kolejny kompleks
Możliwość komentowania West Forum oddaje kolejny kompleks została wyłączona, 04/10/2013, przez␣, w␣Headline, inwestycje, marketing nieruchomości, nieruchomości

Pierwszy z budynków West House 1 B, wchodzącego w skład kompleksu biurowego West Forum, pozytywnie przeszedł ostatni z odbiorów i uzyskał pozwolenie na użytkowanie. W październiku jako pierwsza wprowadzi się do niego firma telekomunikacyjna Netia. Duże zainteresowanie najemcami inwestycją przyspiesza realizację kolejnych etapów West Forum przez wrocławskiego dewelopera firmę Archicom.

West House 1 B to biurowiec realizowany w dwóch etapach, po ukończeniu których tworzące go dwa budynki zostaną połączone wspólną recepcją. Pierwszy z budynków o powierzchni 6000 m kw. jest już ukończony i w całości wynajęty. Netia jako pierwsza wprowadzi się do niego w drugiej połowie października zajmując 4000 m kw., a z początkiem przyszłego roku dołączy drugi najemca – firma OBSS, która wynajmie pozostałe 2000 m kw.

– Zakładając utrzymanie tak dobrego tempa komercjalizacji już wkrótce rozpoczniemy realizację trzeciego budynku w ramach West Forum – zapowiada Patryk Czernik, główny specjalista ds. wynajmu w Archicomie. – Od kilku miesięcy odnotowujemy ożywienie na rynku biurowym i więcej zapytań o duże powierzchnie. Na bieżąco reagując na potrzeby rynku, już dla 1B zwiększyliśmy ilość miejsc parkingowych do wskaźnika 1:40.

Knight Frank jest agentem wyłącznym odpowiedzialnym za komercjalizację West House 1B, jak również został wybrany przez firmę Archicom na jego zarządcę.

– Drugi etap budowy West House 1B, w wyniku którego dostarczone zostanie na rynek kolejne 6000 m kw. powierzchni, już jest komercjalizowany. Prowadzimy intensywne rozmowy i liczymy, że przed końcem roku uda nam się podpisać umowy najmu na przynajmniej 50% powierzchni – powiedziała Dorota Kościelniak, Dyrektor Regionalna kierująca wrocławskim biurem firmy Knight Frank.

Wśród kluczowych atutów, dzięki którym zespół West Forum cieszy się tak dużym powodzeniem wymienia się m.in. elastyczność aranżacji wnętrza według potrzeb najemcy, dostęp do światła dziennego z każdego stanowiska pracy czy dwa duże parkingi.

West Forum to obecnie najszybciej rozbudowujący się – i docelowo największy – kompleks biurowy we Wrocławiu. W ramach tego projektu jako pierwszy z został oddany do użytku w 2008 roku budynek West House 1A . Obecnie na ukończeniu są prace kosmetyczne wokół kolejnego budynku, czyli I fazy West House 1B i w jego wnętrzu. Prace adaptacyjne w biurowcu wyprzedzają harmonogram i powierzchnie będą gotowe przed terminami określonymi w umowie. II faza budynku West Forum 1B jest już w stanie zaawansowanej budowy – będzie gotowa w III kwartale 2014 roku. Docelowo funkcje biurowe kompleksu uzupełnią restauracje i sklepy. W ramach West Forum, składającego się z 6-8 obiektów powstanie blisko 100 000 m2 powierzchni biurowej klasy A, które zostaną poddane certyfikacji zgodnie z wymogami LEED.

Omnie Anna Prorok

Avatar
Współpracuje z portalem szybko.pl od 2012 jako ekspert w dziedzinie Nieruchomości na codzień . Zajmuje się redakcją newsów działów Polska, Regiony i Świat. W 2014 uczestniczyła w Targach Mieszkań i Domów organizowanych przez Nowy Adres jako prowadząca seminarium pt. Mieszkanie dla Młodych w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu.