Wenecja: Najdroższe biuro na świecie

Możliwość komentowania Wenecja: Najdroższe biuro na świecie została wyłączona, 10/12/2012, przez␣, w␣biurowe, Europa, komercyjne, nieruchomości, świat, Uncategorized

Kto by pomyślał, że najdroższe biuro na świecie  wbrew pozorom nie stanie w Nowym Yorku czy Tokio, ale w słynnym „mieście na wodzie” ? Trzech sędziów pokoju z Wenecji, którzy rozstrzygają spory w drobnych sprawach, w tym na przykład przestępstw drogowych, są posiadaczami  najdroższego biura na globie. Wynajem pokojów z pięknym widokiem w XVI-wiecznym pałacu kosztuje rocznie władze miasta i budżet państwa 2,6 miliona euro. Cała posiadłość, bo tak śmiało można nazwać ten budynek utrzymana jest w renesansowym, prawie nie naruszonym stanie , szczyci się  widokiem  na plac świętego Marka, w okolicy historycznych kawiarni pod arkadami – w tej właśnie iddylicznej  scenerii pracują od lat weneccy sędziowie pokoju w znanym pałacu, dawnym gmachu prokuratury.

Oczywiście włoskie media udostępniły informacje, że na utrzymanie biura każdego z trzech sędziów wraz z wynajmem od właściciela pałacu – wielkiej firmy ubezpieczeniowej – wydaje się z państwowej kasy po 866 tysięcy euro rocznie. To w sumie  2,6 miliona euro.

Władze Wenecji  poszły chyba po rozum do głowy postanowiły przestać trwonić pieniące podatników i przenieść biura sędziów do innej, o wiele tańszej siedziby. „Już znaleźliśmy nowe miejsce, za kilka tygodni sprawa będzie rozwiązana” – ogłosił burmistrz miasta Giorgio Orsoni. Przyznał z pokorą , że wynajmowanie pokojów na biuro mieszczące się w historycznym pałacu na placu świętego Marka było delikatnie rzecz ujmując  „szaleństwem”.

Źródło:

http://www.pb.pl/

Tagi:␣
adautorfront

Omnie Anna Prorok

Avatar
Współpracuje z portalem szybko.pl od 2012 jako ekspert w dziedzinie Nieruchomości na codzień . Zajmuje się redakcją newsów działów Polska, Regiony i Świat. W 2014 uczestniczyła w Targach Mieszkań i Domów organizowanych przez Nowy Adres jako prowadząca seminarium pt. Mieszkanie dla Młodych w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu.