We Wrocławiu najchętniej kupujemy dwa pokoje

We Wrocławiu najchętniej kupujemy dwa pokoje
Możliwość komentowania We Wrocławiu najchętniej kupujemy dwa pokoje została wyłączona, 24/03/2014, przez␣, w␣dolnośląskie, Headline, miasta, mieszkaniowe, nieruchomości, regiony, Wrocław

Najchętniej kupowanymi mieszkaniami w stolicy Dolnego Śląska są dwupokojowe lokale w dzielnicy Fabrycznej. Jak wskazuje najnowszy raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera, średnie ceny ofertowe nieruchomości nieznacznie wzrosły i wahają się od 4 600 zł za mkw. w przypadku lokali pięciopokojowych, do 5 900 za kawalerki. W stosunku do poprzedniego miesiąca, średnia cena transakcyjna utrzymała się z kolei na niezmienionym poziomie.

Najdroższe są kawalerki, najtańsze – duże mieszkania

Największą popularnością wśród kupujących cieszyły się kawalerki i mieszkania dwupokojowe. Duży popyt przełożył się na wzrost cen ofertowych. Za metr kwadratowy takiej nieruchomości w stolicy Dolnego Śląska trzeba zapłacić 5 900 zł. Średnia cena lokali wystawionych na sprzedaż we Wrocławiu w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku, wzrosła o 2% (110 zł) i wynosi obecnie 5 600 z.  Najniżej wyceniane są duże, pięciopokojowe nieruchomości, w ich przypadku metr kwadratowy kosztuje średnio 4 600 zł. Wśród takich mieszkań najłatwiej jest też znaleźć oferty w cenach okazyjnych. Przykładem może być dwustumetrowy lokal w modnej dzielnicy Fabrycznej, wystawiony na sprzedaż w cenie 2 890 zł za metr kwadratowy.

Poszukiwane dwa pokoje w Fabrycznej

W porównaniu do marca zeszłego roku, średnie ceny transakcyjne we Wrocławiu wzrosły o 6,3%. Obecnie kształtują się one na poziomie 5 357 zł, co w porównaniu ze styczniem tego roku oznacza nieznaczną, jednoprocentową obniżkę. – Najchętniej kupowanymi lokalami są dwupokojowe mieszkania na osiedlach Grabiszynek, Pilczyce i Popowice mieszczących się w dzielnicy Fabrycznej – stwierdza Marcin Jańczuk, ekspert Metrohouse. – W ostatnim miesiącu zakup takich lokali stanowił połowę zrealizowanych z naszym udziałem transakcji. We Wrocławiu kupujący najczęściej decydowali się za zakup nieruchomości
w cenie 250 – 330 tysięcy złotych. 

Mapa cen nieruchomości we Wrocławiu

Mieszkania na sprzedaż  Wrocław

Omnie Marta Kosińska

Avatar
Zajmuję się analizowaniem wtórnego rynku nieruchomości. Pracę rozpoczęłam w agencjach Public Relations i reklamowych. W 2005 roku brałam udział w tworzeniu i wdrażaniu pierwszego serwisu spółki Szybko.pl - www.szybko.pl, a następnie kolejnych portali wprowadzanych na rynek przez Szybko.pl. Od grudnia 2005 przygotowuję analizy rynku nieruchomości, publikowane cyklicznie jako Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.