Wciąż rośnie popyt na centra handlowe

Wciąż rośnie popyt na centra handlowe
Możliwość komentowania Wciąż rośnie popyt na centra handlowe została wyłączona, 17/07/2013, przez␣, w␣handlowe, Headline, komercyjne, marketing nieruchomości, Poznań, Warszawa

Deweloperzy wciąż budują nowe obiekty, choć w Polsce działają już 353 centra handlowe.  w pierwszym półroczu 2013 r. na rynek trafiło kolejne 130 tys. mkw. nowych powierzchni, z czego 74,5 tys. mkw. (w czterech nowych i trzech rozbudowanych obiektach) przypadło na drugi kwartał.

W sumie w Polsce jest już 353 centra handlowe o łącznej powierzchni 8,1 mln mkw. Całkowita podaż nowoczesnej powierzchni handlowej (wszystkie formaty wliczając centra handlowe, parki handlowe czy centra wyprzedażowe) w Polsce wyniosła 11,3 mln mkw. powierzchni najmu.

Obiekty, które powstały w drugim kwartale 2013 r. to: Galeria Solna (30 tys. mkw.) w Inowrocławiu, Galeria Mallwowa (11 tys. mkw.) w Skórzewie k. Poznania, Galeria Podkowa (8 tys. mkw.) w Podkowie Leśnej k. Warszawy oraz Galeria Zabrze (6,5 tys. mkw.) w Zabrzu. Pozostała podaż to wynik rozbudowy trzech obiektów, takich jak: Auchan (prawie 11 tys. mkw.) w Łomiankach pod Warszawą, Hermes (blisko 5 tys. mkw.) w Skarżysku-Kamiennej i Galeria Mazurska (3 tys. mkw.) w Ostródzie.

Źródło:

http://www.ekonomia.rp.pl

Omnie Anna Prorok

Avatar
Współpracuje z portalem szybko.pl od 2012 jako ekspert w dziedzinie Nieruchomości na codzień . Zajmuje się redakcją newsów działów Polska, Regiony i Świat. W 2014 uczestniczyła w Targach Mieszkań i Domów organizowanych przez Nowy Adres jako prowadząca seminarium pt. Mieszkanie dla Młodych w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu.