Wciąż mało rachunków powierniczych

Możliwość komentowania Wciąż mało rachunków powierniczych została wyłączona, 13/04/2013, przez␣, w␣budowlane, deweloperzy, grunty, nieruchomości

bloki by Paweł StefanowskiDeweloperzy nie chcą  zakładać  rachunków powierniczych, powodem jest  powolne kończenie inwestycji rozpoczętych przed wprowadzeniem ustawy deweloperskiej. Jednym z głównym obowiązków, jakie nakłada na deweloperów ustawa deweloperska obowiązująca od 29 kwietnia 2012 r., jest zakładanie rachunków powierniczych dla inwestycji, których budowę rozpoczęto po wejściu nowych przepisów w życie. Ten przepis okazał się tak dużym utrudnieniem dla deweloperów, że spadła liczba rozpoczynanych budów. Wyraźnie mniejsza skala działalności może się okazać efektem ubocznym ustawy. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, od kwietnia 2012 r. spada liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto. W styczniu 2013 r. zaczęto budować jedynie 4,1 tys. mieszkań, podczas gdy w kwietniu 2012 r. czterokrotnie więcej.

Źródło:

http://www.pb.pl/

Tagi:␣
adautorfront

Omnie Anna Prorok

Avatar
Współpracuje z portalem szybko.pl od 2012 jako ekspert w dziedzinie Nieruchomości na codzień . Zajmuje się redakcją newsów działów Polska, Regiony i Świat. W 2014 uczestniczyła w Targach Mieszkań i Domów organizowanych przez Nowy Adres jako prowadząca seminarium pt. Mieszkanie dla Młodych w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu.