Wchodzi w życie ustawa o odwróconym kredycie hipotecznym

Wchodzi w życie ustawa o odwróconym kredycie hipotecznym
Możliwość komentowania Wchodzi w życie ustawa o odwróconym kredycie hipotecznym została wyłączona, 15/12/2014, przez␣, w␣finanse, kredyty, mieszkania, nieruchomości, prawo

Odwrócony kredyt hipoteczny ma umożliwić posiadaczom nieruchomości uwolnienie zamrożonego w nich kapitału. Zaciągając taki kredyt, właściciel otrzyma pieniądze jednorazowo lub w ratach. W zamian – po jego śmierci bank przejmie mieszkanie lub odkupią je od niego spadkobiercy.

Ustawa nie precyzuje minimalnego wieku osób, które chcą skorzystać z takiego kredytu. Klientami mają być osoby fizyczne, a umowa może być zawarta zarówno przez osobę samotną, jak i małżeństwo.

Ustawa wprowadza także zasady zobowiązujące banki do rzetelnego informowania o oferowanych odwróconych kredytach hipotecznych oraz do sporządzania umów zgodnie z wymogami szczegółowo określonymi w ustawie.

Ministerstwo Finansów wskazuje,że odwrócony kredyt hipoteczny z powodzeniem funkcjonuje od kilkudziesięciu lat w wielu krajach na świecie.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Avatar
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.