Water Cube – budynek ze ścian wypełnionych wodą

Water Cube – budynek ze ścian wypełnionych wodą
Możliwość komentowania Water Cube – budynek ze ścian wypełnionych wodą została wyłączona, 17/02/2013, przez␣, w␣architektura i design, Azja, świat

Ekspozycje na światowych wystawach zawsze są innowacyjne, ponieważ można, a nawet trzeba wtedy, realizować najśmielsze wizje architektów oraz testować nawet najbardziej nowatorskie rozwiązania techniczne. Pawilon zaprojektowany przez holenderskie biuro architektoniczne MVRDV ma przedstawiać morza i oceany świata i dosłownie odpowiadać na hasło EXPO 2012, jakim jest „siła i piękno oceanów”.

Water Cube. Ściany budynku będą wypełnione wodą i ukształtowane plastycznie na wzór mapy świata. Poszczególne zbiorniki wodne mają symbolizować morza i oceany, a umiejscowione między nimi przeszklone terraria – kontynenty.

Źródło:

http://architektura.muratorplus.pl

Tagi:␣
adautorfront

Omnie Anna Prorok

Współpracuje z portalem szybko.pl od 2012 jako ekspert w dziedzinie Nieruchomości na codzień . Zajmuje się redakcją newsów działów Polska, Regiony i Świat. W 2014 uczestniczyła w Targach Mieszkań i Domów organizowanych przez Nowy Adres jako prowadząca seminarium pt. Mieszkanie dla Młodych w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu.