Warszawski rynek biurowy ma się dobrze

Warszawski rynek biurowy ma się dobrze
Możliwość komentowania Warszawski rynek biurowy ma się dobrze została wyłączona, 25/11/2015, przez␣, w␣biurowe, budownictwo, handlowe, Headline, komercyjne, Warszawa

W III kwartale na warszawskim rynku biurowym mieliśmy do czynienia ze spadkiem wskaźnika pustostanów, jednak taki stan rzeczy może się okazać nietrwały. Do końca br. ma zostać oddane kolejne 100 tys. mkw. biur, z czego 60% wciąż szuka najemców.

Deweloperzy, którzy obserwują wysoką dostępność biur rozpoczęli budowę tylko 60 tys. mkw. powierzchni biurowej. Od początku 2015 r. podpisano umowy najmu na 600 tys. mkw., co daje wynik porównywalny do tego osiągniętego przez cały ubiegły rok.

W całej Polsce w III kwartale rynek handlowy powiększył się natomiast o 80 tys. mkw.  Nowa podaż w tym okresie to tylko jedno nowe centrum handlowe (Sukcesja w Łodzi) oraz trzy rozbudowy (dwie w Warszawie i jedna w Bydgoszczy).

Sprawdź ceny powierzchni biurowej i handlowej

Źródło: urbanity.pl

fot. pixabay.com

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Avatar
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.