Warszawska Astoria z precertyfikatem LEED

Warszawska Astoria z precertyfikatem LEED
Możliwość komentowania Warszawska Astoria z precertyfikatem LEED została wyłączona, 24/02/2016, przez␣, w␣architektura i design, biurowe, budownictwo, ECO, handlowe, Headline, inwestycje, komercyjne, Śródmieście, Warszawa

Biurowiec Astoria Premium Offices, który powstaje w centrum stolicy otrzymał precertyfikat LEED na poziomie Gold. Obiekt jest realizowany przez STRABAG Real Estate. Inwestycja ma zostać ukończona latem br.

Precertyfikacja LEED na poziomie Gold przyznana przez U.S. Green Building Council (USGBC) to potwierdzenie wysokiego standardu budynku. LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) to międzynarodowy program oceny budynków w dziedzinie ochrony środowiska i zdrowia.

Budynek Astorii dostarczy na warszawski rynek powierzchni biurowej aż 16,8 tys. mkw. i 1,4 tys. mkw. powierzchni handlowej. Na ostatnich kondygnacjach budynku znajdą się przestronne, zielone tarasy.

Biurowiec jest realizowany według zasad zrównoważonego rozwoju. Zostaną w nim zastosowane liczne rozwiązania proekologiczne, takie jak oświetlenie LED oraz systemy ograniczające zużycie wody i energii elektrycznej. Zakończenie prac planowane jest na II półrocze br.

Sprawdź ceny najmu lokali biurowych

źródło: strabagrealestate.pl

fot. pixabay.com

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Avatar
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.