W Warszawie dwa razy więcej ofert do 6 tys. za metr

W Warszawie dwa razy więcej ofert do 6 tys. za metr
Możliwość komentowania W Warszawie dwa razy więcej ofert do 6 tys. za metr została wyłączona, 15/02/2013, przez␣, w␣miasta, mieszkania, mieszkaniowe, nieruchomości, raporty, Warszawa

Średnia cena ofertowa w styczniu dla Warszawy wyniosła 7495 złotych za metr. Spada nieprzerwanie od stycznia 2012 roku w tempie około 0,6% miesięcznie. Jest już o ponad 7% niższa niż przed rokiem i o 19% w porównaniu z jesienią 2008.

Największa część oferty na warszawskim rynku wtórnym to bloki z wielkiej płyty. Stanowią 35% wszystkich sprzedawanych mieszkań. Równie duży jest wybór mieszkań nowych, budowanych po 2000 roku. Średnia cena metra mieszkania w wielkiej płycie w Warszawie to 7200 złotych, natomiast w najnowszym budownictwie trzeba zapłacić około 8 tys.

W stolicy najłatwiej jest znaleźć mieszkanie w cenie od 7 do 8 tys. za metr. W ostatnim roku znacznie zwiększyła się jednak tańsza oferta: za 5 do 6 tysięcy wystawionych jest na sprzedaż 8,2% mieszkań a nie 3,6% jak przed rokiem. Podobnie mieszkania za 6 do 7 tys. to już niemal 1/5 ogłoszeń.

Źródło: www.szybko.pl
Tagi:␣
front

Omnie Marta Kosińska

Zajmuję się analizowaniem wtórnego rynku nieruchomości. Pracę rozpoczęłam w agencjach Public Relations i reklamowych. W 2005 roku brałam udział w tworzeniu i wdrażaniu pierwszego serwisu spółki Szybko.pl - www.szybko.pl, a następnie kolejnych portali wprowadzanych na rynek przez Szybko.pl. Od grudnia 2005 przygotowuję analizy rynku nieruchomości, publikowane cyklicznie jako Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.