Warszawa to stolica drogiego wynajmu

Warszawa to stolica drogiego wynajmu
Możliwość komentowania Warszawa to stolica drogiego wynajmu została wyłączona, 19/05/2014, przez␣, w␣Headline, miasta, mieszkaniowe, nieruchomości

Niezmiennie od kilku lat najwyższe stawki czynszowe można znaleźć w Warszawie. Jak przyznają eksperci, stołeczne ceny mocno różnią się od standardów w całym kraju. W Poznaniu za miesięczny czynsz płaci się średnio 1,5 tys. zł, we Wrocławiu – 2,1 tys. zł, w Krakowie z kolei – nieco ponad 2 tys. zł. Od czerwca zeszłego roku zanotowano wzrosty w każdym z tych miast. Nie inaczej było w przypadku Warszawy. W czerwcu 2012 r. wynajem mieszkania kosztował średnio 3,4 tys. zł. Obecnie jest to 3,5 tys. zł.

Jak mówi Agata Polińska z otoDom.pl, za dwie dekady wynajem przestanie być opłacalny, ponieważ najważniejsze grupy na rynku (studenci i absolwenci) znacznie zmaleją. Oznacza to, że kolejne kilka lat może być ostatnim czasem na czerpanie stosunkowo wysokich zysków z wynajmu.

Zapoznaj się z aktualnymi cenami mieszkań w polskich miastach

Źródło: www.gp24.pl

Photo by Wistula (CC-BY)

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.