Warszawa pożądana przez najemców obiektów handlowych

Możliwość komentowania Warszawa pożądana przez najemców obiektów handlowych została wyłączona, 11/12/2012, przez␣, w␣inwestycje, lokalne, mazowieckie, miasta, regiony, Warszawa

Warszawa uplasowała się aż  na 19. miejscu na liście 57 europejskich miast najbardziej pożądanych przez najemców powierzchni handlowej. Ku zaskoczeniu wszystkich wyprzedziła m.in. Brukselę, Zurych, Sztokholm, Lyon i Kopenhagę – wynika z najnowszego raportu firmy doradczej Jones Lang LaSalle.

W skład raportu wchodzi analiza rozwoju poszczególnych sieci handlowych egzystujących na rynkach europejskich. Brano pod uwagę w nim wszystkie typy placówek handlowych takie jak np. centra handlowe, parki handlowe, centra wyprzedażowe, a także ulice handlowe. W raporcie znalazły się  zarówno sklepy, które  prowadzone są bezpośrednio przez daną sieć handlową, jak i działające w ramach sieci franczyzowej danej marki.

Jak podają analitycy firmy doradczej CBRE ulice handlowe są obecnie rosnącą konkurencją dla centr handlowych. Te ostatnie nadal są chętnie odwiedzane przez Polaków, lecz  nie spełniają wszystkich potrzeb mieszkańców dużych aglomeracji. Eksperci uważają, że rozwój  ulic handlowych w Warszawie i innych dużych miastach Polski to m.in. pochodna trudnej sytuacji na rynku centrów handlowych. Spowodowana jest ona brakiem  nowych powierzchni handlowych w centrach wielu miast co niesie za sobą ożywanie obszarów dotychczas uśpionych pod względem handlowym.

Źródło:

http://www.pb.pl/

Tagi:␣
adautor

Omnie Anna Prorok

Avatar
Współpracuje z portalem szybko.pl od 2012 jako ekspert w dziedzinie Nieruchomości na codzień . Zajmuje się redakcją newsów działów Polska, Regiony i Świat. W 2014 uczestniczyła w Targach Mieszkań i Domów organizowanych przez Nowy Adres jako prowadząca seminarium pt. Mieszkanie dla Młodych w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu.