Warszawa pomieści jeszcze 26 galerii?

Warszawa pomieści jeszcze 26 galerii?
Możliwość komentowania Warszawa pomieści jeszcze 26 galerii? została wyłączona, 16/07/2013, przez␣, w␣Headline, inwestycje, mazowieckie, miasta, regiony, Warszawa

BeFunky_galeria.jpgW Warszawie i okolicach działa ok. 40 galerii handlowych. W sumie to prawie 1,1 mln mkw. powierzchni handlowej.

Według ekspertów w stolicy jest jeszcze dużo miejsca na kolejne tego typu inwestycje. Według Edyty Potery z firmy Jones Lang LaSalle: – Na tysiąc mieszkańców aglomeracji przypada ok. 432 m kw. powierzchni w nowoczesnych centrach handlowych. We Wrocławiu – 588, w Poznaniu – 546. W istniejących galeriach trudno znaleźć wolne miejsca. To dlatego wiele z nich jest rozbudowywanych albo to planuje.

Ratusz zastanawia się nad kolejnymi 26 lokalizacjami. Chodzi m.in. o tereny dawnej fabryki Norblina albo rozebraną halę Koszyki. Dopiero pod koniec roku poznamy wyniki prowadzonych analiz. Mają one odpowiedzieć na pytanie, jak inwestycje wpłyną na rynek pracy, komunikacje miejską i środowisko.

Źródło: gazeta.pl

Photo by Ala z (CC-BY)

Omnie Anna Gadzina

Avatar
Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.