Warszawa nie zapłaci miliardowej kary

Warszawa nie zapłaci miliardowej kary
Możliwość komentowania Warszawa nie zapłaci miliardowej kary została wyłączona, 03/10/2013, przez␣, w␣ECO, Headline, mazowieckie, miasta, regiony, Warszawa

Stolica uniknie kary za zbyt duże zanieczyszczanie Wisły w latach 2002-2012. Marszałek województwa właśnie umorzył karę w wysokości miliarda złotych.

Rzecznik ratusza poinformował, że opłata ominie miasto, ponieważ udało się w terminie zmodernizować oczyszczalnię Czajka. Z decyzji cieszy się również Hanna Gronkiewicz-Waltz: – Ta ważna dla nas decyzja marszałka Struzika zbiega się w czasie z trudnym ekonomicznie momentem. W obliczu wciąż zauważalnego pokłosia światowego kryzysu gospodarczego, mniejszych wpływów do miejskiej kasy z podatków i widma janosikowego, poczuliśmy olbrzymią ulgę. Cieszę się, że za jednym zamachem osiągnęliśmy znaczące korzyści dla środowiska i miejskiego budżetu.

Źródło: tvnwarszawa.tvn24.pl

Photo by Tadeusz Rudzki (CC BY-SA 3.0)

 

Omnie Anna Gadzina

Avatar
Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.