Warszawa może nie odzyskać 11 mln zł

Warszawa może nie odzyskać 11 mln zł
Możliwość komentowania Warszawa może nie odzyskać 11 mln zł została wyłączona, 24/03/2014, przez␣, w␣Headline, inwestycje, mazowieckie, miasta, regiony, Warszawa

W 2012 r. warszawskie władze zerwały umowę z ze szwajcarskim architektem Christianem Kerezem – zwycięzcą konkursu na koncepcję Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Współpraca zakończyła się po pięciu latach, w tym czasie miasto wprowadzało zmiany dotyczące projektu, a architekt nie przygotowywał zmienionych wersji na czas.

Kerez otrzymał część swojego wynagrodzenia, a władze złożyły w sądzie trzy pozwy o wypłatę 11 mln zł w ramach kar umownych. Okazało się jednak, że firma, w której działał architekt już zbankrutowała. Może to uniemożliwić odzyskanie jakichkolwiek środków.

Warszawa w dalszym ciągu chce budować Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Tym razem nowa koncepcja budynku zostanie wybrana w drodze tzw. negocjacji z ogłoszeniem. Budowa ma ruszyć w 2016 r.

Sprawdź aktualne ceny lokali komercyjnych w Warszawie

Źródło: tvnwarszawa.tvn24.pl

Omnie Anna Gadzina

Avatar
Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.