Walka o Plac Defilad

Walka o Plac Defilad
Możliwość komentowania Walka o Plac Defilad została wyłączona, 21/12/2012, przez␣, w␣biurowe, grunty, inwestycje, inwestycyjne, komercyjne, lokalne, miasta, nieruchomości, przetargi, Warszawa

W ostatnim czasie warszawski ratusz przygotowuje się do ogłoszenia przetargu na pierwszą działkę wokół Pałacu Kultury i Nauki. Kuszącą ofertą jest  8 tys. mkw. u zbiegu ul. Marszałkowskiej oraz przedłużenia ul. Złotej. Deweloperzy będą mogli składać swoje propozycje w przyszłym roku.

Termin przetargu nie jest jeszcze ustalony.  Przetarg zostanie rozstrzygnięty w dwa miesiące po ogłoszeniu. To działka najlepiej przygotowana do zbycia, z najbardziej klarowną sytuacją prawną. Na razie nie możemy sprzedawać kolejnych ze względu na roszczenia podaje  Agnieszka Kłąb, rzeczniczka warszawskiego ratusza.

Plac Defilad jest jednym z najbardziej atrakcyjnych pustych terenów w Warszawie równocześnie  jest nazywany  punktem newralgiczny. Ten czynnik przez  ponad dwie dekady wstrzymywał prace nad jego uporządkowaniem. Ponad dwa lata temu stołeczni radni przegłosowali plan zagospodarowania przestrzennego dla kwadratu, którego środek zajmuje (i będzie zajmował) radziecki podarunek. Przewiduje on wyższe od pałacu wieżowce w narożniku ul. Emilii Plater i Świętokrzyskiej oraz niską zabudowę w południowej i wschodniej części kwartału. Większość nowej powierzchni zajmą biura i mieszkania. Ze sprzedaży wszystkich działek w rejonie Pałacu Kultury ratusz zamierza pozyskać około 660 mln zł.

Źródło:

http://www.pb.pl/

Photo by PAP (CC-BY)

 

Tagi:␣
adautor

Omnie Anna Prorok

Avatar
Współpracuje z portalem szybko.pl od 2012 jako ekspert w dziedzinie Nieruchomości na codzień . Zajmuje się redakcją newsów działów Polska, Regiony i Świat. W 2014 uczestniczyła w Targach Mieszkań i Domów organizowanych przez Nowy Adres jako prowadząca seminarium pt. Mieszkanie dla Młodych w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu.