W Warszawie powstanie centrala na cały region

W Warszawie powstanie centrala na cały region
Możliwość komentowania W Warszawie powstanie centrala na cały region została wyłączona, 29/01/2014, przez␣, w␣Headline, inwestycje, komercyjne, mazowieckie, miasta, regiony, Warszawa

Agencja ratingowa Standard & Poor’s zapowiedziała otwarcie w Warszawie centrali na Europę Środkowo-Wschodnią. Siedzibą będzie Warsaw Financial Center.

Centrala będzie koordynowała działania i strategie firmy w regionie. Jak mówi Marcin Petrykowski, dyrektor zarządzający: – Naszym celem jest wspieranie rozwoju płynnych i efektywnych rynków kapitałowych w regionie poprzez łączenie uczestników rynków lokalnych z gospodarką globalną i wzmacnianie transparentności dla inwestorów. Na siedzibę centrali S&P w regionie Europy Środkowo-Wschodniej wybraliśmy Polskę ze względu na jej strategiczne położenie, rosnące umiędzynarodowienie biznesu oraz rozwijający się rynek papierów dłużnych.

Pozycja Polski w Europie stopniowo się umacnia. S&P pierwszy raz podniosło rating naszego kraju w kwietniu 1996 r. Aktualnie rating długoterminowy waluty zagranicznej to „A-”. Eksperci prognozują wzrost PKB w ciągu kolejnych czterech lat.

 Więcej na temat lokali komercyjnych w Warszawie

Źródło: www.propertynews.pl

Photo by Christoff (CC-BY)

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.