W tym roku zakończy się II etap Osiedla Franciszkańskiego w Katowicach

W tym roku zakończy się II etap Osiedla Franciszkańskiego w Katowicach
Możliwość komentowania W tym roku zakończy się II etap Osiedla Franciszkańskiego w Katowicach została wyłączona, 15/02/2016, przez␣, w␣architektura i design, budownictwo, deweloperzy, Headline, inwestycje, Katowice, mieszkania, mieszkaniowe, nieruchomości

Od czerwca 2015 r. powstają dwa nowe budynki Osiedla Franciszkańskiego, w których łącznie zaplanowano 192 lokale mieszkalne. Mają one zostać ukończone kolejno w III i IV kwartale br. Wkrótce ruszy także budowa i sprzedaż lokali trzeciej fazy projektu.

Pierwszy nowo powstający budynek jest w stanie surowym otwartym. Trwa montaż zadaszenia, natomiast wewnątrz rozprowadzane są instalacje sanitarne, wentylacyjne, CO i elektryczne. Finał prac przewidziano na III kwartał br. W drugim budynku, który ma zostać oddany do użytku w IV kwartale br., budowane jest właśnie trzecie piętro.

– Mimo postępującego nasycenia śląskiego rynku mieszkaniowego, w dalszym ciągu istnieje przestrzeń do realizacji nowych inwestycji lub kontynuacji tych już rozpoczętych. Utrzymujące się na stałym poziomie zainteresowanie lokalami na Osiedlu Franciszkańskim, a także coraz chętniej dostrzegany potencjał Ligoty jako miejsca dobrego do życia, napawa nas optymizmem – mówi Maciej Wójcik, Prezes Zarządu TDJ Estate. – Poszukujący nowego „M” muszą liczyć się z tym, że środki z rządowego programu „Mieszkanie dla Młodych” w dużej mierze zostały wykorzystane, co może skutkować wygaszeniem tego funduszu już w drugim kwartale br. Co więcej, zapowiadane wprowadzenie podatku bankowego wpływa na wzrost oprocentowania kredytów hipotecznych. Te przesłanki wskazują, że planując zakup mieszkania w tym roku, nie warto zwlekać z podjęciem decyzji – dodaje. Ponad połowa, czyli 100 mieszkań dostępnych w ramach drugiego etapu Osiedla Franciszkańskiego znalazła swoich właścicieli.

Aktualnie trwa procedura uzyskania pozwolenia na budowę trzeciego etapu inwestycji. Jej rozpoczęcie, któremu towarzyszyć będzie także udostępnienie nowej oferty lokali oraz start sprzedaży, planowane jest na II kwartał 2016 r.

źródło i fot.: tdjestate.pl

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.