W Sopocie ma powstać Europejskie Centrum Rodziny

W Sopocie ma powstać Europejskie Centrum Rodziny
Możliwość komentowania W Sopocie ma powstać Europejskie Centrum Rodziny została wyłączona, 14/01/2016, przez␣, w␣architektura i design, budownictwo, Headline, inwestycje, nieruchomości, Sopot

Europejskie Centrum Rodziny ma powstać w Sopocie przy ul. Polnej 64. Centrum będzie obejmowało m.in. szpital ginekologiczno-położniczy, przychodnię czy centrum rehabilitacyjne ze szkołą rodzenia.

Centrum ma składać się z sześciu odrębnych budynków, oprócz porodówki i przychodni będzie się w nich mieściła apteka, kliniki i laboratoria medyczne oraz centrum diagnostyki jednego dnia. Znajdzie się nawet miejsce na małe przedszkole. Być może Centrum będzie oferowało również szkolenia edukacyjne dla personelu. Kompleks planuje wybudować Invicta za 60 mln zł. W przetargu na sprzedaż działki bierze udział również spółka Marigold.

Budowa szpitala ma rozpocząć się w II połowie br. i potrwać do końca roku 2017. Jej koszt jest szacowany na 60-100 mln zł.

Więcej informacji o inwestycjach znajdziesz TUTAJ

źródło: trojmiasto.pl

fot. pixabay.com

 

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Avatar
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.