W Nysie mają powstawać tanie mieszkania dla seniorów i dla młodych ludzi

W Nysie mają powstawać tanie mieszkania dla seniorów i dla młodych ludzi
Możliwość komentowania W Nysie mają powstawać tanie mieszkania dla seniorów i dla młodych ludzi została wyłączona, 01/11/2015, przez␣, w␣budownictwo, Headline, mieszkania, mieszkaniowe, nieruchomości, opolskie

Młode małżeństwa i seniorzy będą teraz mieli większe szanse dostać tani lokal komunalny. Już wkrótce ma się rozpocząć przy ul. Otmuchowskiej adaptacja dawnego „koszarowca” na tanie mieszkania socjalne. To sposób, aby zatrzymać młodych mieszkańców w Nysie.

Gmina prowadzi również rozmowy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, który miałby ją wesprzeć w kwocie 40% inwestycji. Nyska Rada Seniorów przyjęła pomysł powstawania tanich mieszkań dla seniorów, aby nie korzystali z domów pomocy społecznej. Każde takie mieszkanie zachowa integralność, ale mieszkaniec będzie miał zapewnioną całodobową pomoc medyczną. Teraz na mieszkanie komunalne czeka w kolejce 300 osób.

Źródła: radio.opole.pl

fot. pixabay.com

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.