W Łodzi ceny ofertowe niższe od transakcyjnych

W Łodzi ceny ofertowe niższe od transakcyjnych
Możliwość komentowania W Łodzi ceny ofertowe niższe od transakcyjnych została wyłączona, 25/09/2013, przez␣, w␣ceny, Headline, Łódź, łódzkie, miasta, mieszkania, mieszkaniowe, raporty, regiony

Jak wynika z najnowszego raportu Szybko.pl, Metrohouse i Expandera, miniony miesiąc przyniósł stabilizację cen mieszkań z rynku wtórnego w Łodzi. Wciąż pozostają one najniższe w kraju, jednak w sierpniu nie odnotowano dalszych spadków. Co ciekawe, średnie ceny transakcyjne mieszkań przewyższają przeciętne ceny ofertowe. Według ekspertów, może to być efekt zainteresowania lokalami w lepszym standardzie.

Ceny transakcyjne wyższe od ofertowych

W porównaniu do poprzednich miesięcy na rynku nieruchomości wtórnych w Łodzi nie odnotowano znaczących zmian w cenach, zarówno mieszkań wystawionych na sprzedaż, które utrzymują się na poziomie 3 400 PLN za metr kwadratowy, jak i średniej nabywanego lokalu. – W sierpniu na łódzkim rynku zauważalne było ciekawe zjawisko – zauważa Marcin Jańczuk, ekspert Metrohouse. – Ceny ofertowe były nieco niższe niż transakcyjne, które w ostatnich tygodniach wyniosły 3 553 PLN. Trudno określić przyczynę takiej zmiany, jednak może być nią fakt, że mieszkańcy Łodzi korzystając
z przecen na rynku, rozpoczynają poszukiwanie mieszkań w lepszym standardzie, które aktualnie mogą nabyć w korzystnej cenie.

Charakterystyczna dla Łodzi jest duża rozpiętość cen. Kawalerkę w Śródmieściu można kupić już za 2 450 PLN za metr, a niewiele większe mieszkania dwupokojowe w tej samej lokalizacji może osiągać cenę 5 800 PLN za metr kwadratowy.

Wakacje nie przyniosły spadku liczby transakcji w Łodzi. Wręcz przeciwnie – odnotowano poziom nieosiągany od wielu miesięcy. – W Łodzi szczególnie dobrze sprzedawały się niewielkie mieszkania, których cena nie przekraczała poziomu 120 000 – 130 000 PLN. Zainteresowaniem w dalszym ciągu cieszą się także lokale w budynkach z wielkiej płyty, które są chętnie wybierane jako pierwsze mieszkanie – dodaje Marcin Jańczuk, Metrohouse.

 

Więcej o cenach nieruchomości w Łodzi i okolicach http://ceny.szybko.pl/

Omnie Marta Kosińska

Zajmuję się analizowaniem wtórnego rynku nieruchomości. Pracę rozpoczęłam w agencjach Public Relations i reklamowych. W 2005 roku brałam udział w tworzeniu i wdrażaniu pierwszego serwisu spółki Szybko.pl - www.szybko.pl, a następnie kolejnych portali wprowadzanych na rynek przez Szybko.pl. Od grudnia 2005 przygotowuję analizy rynku nieruchomości, publikowane cyklicznie jako Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.