W Bytomiu powstały mieszkania dla młodych

W Bytomiu powstały mieszkania dla młodych
Możliwość komentowania W Bytomiu powstały mieszkania dla młodych została wyłączona, 22/01/2016, przez␣, w␣architektura i design, budownictwo, ceny, Headline, inwestycje, mieszkania, nieruchomości, śląskie

Wczoraj w Bytomiu oddano budynek po dawnym zespole szkół administracyjno-socjalnych, który został przekształcony w budynek mieszkalny. W ramach tej zmiany powstało 55 mieszkań komunalnych, z czego 22 przekazano na cele programu „Mieszkanie dla młodych”.

Inwestycja, która trwała dwa lata kosztowała 5,5 mln zł. Mieszkania mają powierzchnię 35-90 mkw., a czynsz za 1 mkw. wynosi 4,4 zł. Z programu „Mieszkania dla młodych” mogą korzystać przede wszystkim osoby młode i wykształcone, które założyły już rodziny ale znajdują się w ciężkiej sytuacji mieszkaniowej i finansowej. Pozostałe lokale otrzymają osoby, które znajdują się na liście mieszkańców z prawami do komunalnego mieszkania od gminy.

źródło: wyborcza.pl

fot. pixabay.com

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.