W 2014 roku z programu MdM korzystały najczęściej osoby samotne

W 2014 roku z programu MdM korzystały najczęściej osoby samotne
Możliwość komentowania W 2014 roku z programu MdM korzystały najczęściej osoby samotne została wyłączona, 22/12/2014, przez␣, w␣ceny, Headline, kredyty, MdM, mieszkania

W pierwszym roku funkcjonowania programu MdM umowy z bankiem podpisało 6727 osób samotnych, co stanowi 51,95 proc. wszystkich zawartych umów.

Drugą grupą beneficjentów programu są małżeństwa bezdzietne. Państwowe wsparcie dla tej grupy objęło prawie 25 proc. wszystkich umów. Małżeństwa z jednym dzieckiem to 16,46 proc. zawartych umów, małżeństw z dwójką dzieci – 3,24 proc, małżeństw z trójką dzieci – 0,28 proc. zawartych umów.

Resort infrastruktury zdecydował o nowelizacji ustawy o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez ludzi młodych właśnie ze względu na niski udział rodzin i osób wielodzietnych w programie. W nowelizacji zapisano m.in. szerszy niż dotychczas pakiet prorodzinny, który miałby obowiązywać od przyszłego roku.

Źródło: www.money.pl

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Avatar
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.