Victoria Dom zwiększyła sprzedaż mieszkań

Victoria Dom zwiększyła sprzedaż mieszkań
Możliwość komentowania Victoria Dom zwiększyła sprzedaż mieszkań została wyłączona, 05/01/2022, przez␣, w␣Headline, Uncategorized

Victoria Dom w 2021 roku sprzedała łącznie 1607 mieszkań. To o 6% więcej niż w poprzednim roku. Zdaniem zarządu dewelopera na rynku mieszkaniowym widoczne jest ochłodzenie popytu związane ze wzrostem cen lokali. W 2022 roku spodziewana jest stabilizacja sprzedaży mieszkań na dotychczasowym poziomie z możliwą tendencją spadkową.

Mieszkania Miasteczko Nova Ochota 5

Fot.: Miasteczko Nova Ochota 5

Deweloper Victoria Dom w ramach działalności prowadzonej na polskim rynku sprzedał w minionym 2021 roku łącznie 1607 mieszkań. To o 6% więcej niż poprzednim roku, kiedy zakontraktowano 1522 lokale. W samej drugiej połowie minionego roku nabywców znalazło 689 mieszkań, co oznacza 2% wzrost w porównaniu do drugiej połowy 2020 r., kiedy podpisano umowy sprzedaży 674 lokali. Jednocześnie w całym minionym roku spółka przekazała właścicielom 1253 gotowych lokali względem 1176 wydanych mieszkań w 2020 r.

– Miniony rok oceniamy pozytywnie. Klienci cały czas poszukują kompaktowych i funkcjonalnych mieszkań w dobrej lokalizacji. Ostatnio widoczne jest natomiast ochłodzenie popytu wynikające z dużego wzrostu cen, który jest efektem wyższych kosztów generalnego wykonawstwa oraz budowy projektów na droższym banku ziemi. Oczekujemy, że w najbliższych 2-3 kwartałach na rynku mieszkaniowym dynamika sprzedaży będzie utrzymywała się w trendzie bocznym z możliwą tendencją spadkową. Wzrost cen będzie widoczny jeszcze w bieżącym 2022 roku jednak przy malejącym wolumenie sprzedaży podkreślił Waldemar Wasiluk, Wiceprezes Zarządu Victoria Dom.

Victoria Dom posiada rozbudowany bank ziemi systematycznie uruchamiając nowe inwestycje i kolejne etapy popularnych osiedli. W Polsce aktualnie realizuje projekty na terenie aglomeracji warszawskiej i krakowskiej. Dodatkowo Victoria Dom rozwija działalność w Niemczech prowadząc ekspansję w Berlinie oraz Lipsku. 

Omnie Katarzyna Maciak

Avatar