Victoria Dom przez rok podwoiła skalę działania

Victoria Dom przez rok podwoiła skalę działania
Możliwość komentowania Victoria Dom przez rok podwoiła skalę działania została wyłączona, 23/04/2020, przez␣, w␣Headline, Uncategorized

O 86% do 439 mln zł zwiększyły się w 2019 roku przychody Victoria Dom w porównaniu do poprzedniego roku. Wynik operacyjny poprawił się z kolei aż o 110% do 122 mln zł. Po rekordowym początku br. deweloper z optymizmem patrzy na dalszą część roku. Zarząd spółki jest przekonany, że oferowane kompaktowe mieszkania w stolicy są jedną z najlepszych inwestycji na czasy wysokiej inflacji, którą aktualnie obserwujemy w Polsce.

OCXI_2poprawka-1

Fot.: Osiedle Classic

Zarząd Victoria Dom podsumował wstępne wyniki finansowe osiągnięte w 2019 roku. W tym okresie spółka rozwijała się bardzo dynamicznie i był to kolejny rekordowy rok działalności.  W całym 2019 roku wiodący warszawski deweloper osiągnął 439 mln zł przychodów co oznacza wzrost o 86% w porównaniu do poprzedniego roku. Na poziomie wyniku operacyjnego wypracowano zysk w wysokości 122 mln czyli o 110% więcej w ujęciu r./r. W 2019 r. Victoria Dom osiągnęła jednocześnie rekordowy zysk netto wynoszący 88 mln zł i był on o 87% wyższy niż w 2018 r. kiedy wyniósł 47 mln zł.  

W minionym roku Victoria Dom zakontraktowała sprzedaż 1570 mieszkań. Przekazała jednocześnie klientom i rozpoznała w wynikach 1268 gotowych lokali. Spółka weszła w 2020 rok z dużą przedsprzedażą mieszkań. Większość lokali, które będą przekazywane klientom w bieżącym roku zostały już zakontraktowane. 

„Pierwszy kwartał 2020 był najlepszy w historii spółki. Według raportu redNet Consulting pod względem liczby sprzedanych mieszkań zostaliśmy największym deweloperem w Warszawie. Pomimo obserwowanego w kwietniu spowolnienia ruchu w naszych biurach sprzedaży z optymizmem patrzymy na pozostałą część roku. Jesteśmy przekonani, że kompaktowe mieszkania w stolicy są jedną z najlepszych inwestycji na czasy wysokiej inflacji którą aktualnie obserwujemy w Polsce” – powiedział Waldemar Wasiluk, Wiceprezes Zarządu Victoria Dom.

Victoria Dom posiada obecnie w realizacji blisko 20 projektów lub kolejnych etapów inwestycji zlokalizowanych w różnych rejonach Warszawy. „Klienci szukają przede wszystkim funkcjonalnych mieszkań w konkurencyjnej cenie i dobrej lokalizacji, która jest dobrze skomunikowana z innymi częściami miasta. Nasza oferta spełnia te wszystkie oczekiwania” – stwierdził  Waldemar Wasiluk.

Omnie redakcja

Avatar