Victoria Dom osiągnęła nowe rekordowe poziomy sprzedaży

Victoria Dom osiągnęła nowe rekordowe poziomy sprzedaży
Możliwość komentowania Victoria Dom osiągnęła nowe rekordowe poziomy sprzedaży została wyłączona, 02/04/2020, przez␣, w␣Headline

O ponad 60% w ujęciu r./r. Victoria Dom zwiększyła w pierwszym kwartale br. liczbę zawartych umów sprzedaży dochodząc do rekordowego poziomu 593 mieszkań. Wszystkie projekty deweloperskie realizowane są obecnie bez przeszkód i zgodnie z planem. Zarząd spółki pomimo sytuacji związanej z pandemią Covid-19 sugeruje klientom aby nie odkładali na później decyzji zakupowych ze względu m.in. na możliwe ograniczenie oferty na rynku pierwotnym i możliwe pogorszenie dostępu do kredytów w kolejnych okresach. 

https://www.victoriadom.pl/wp-content/uploads/2020/03/MNO3_1prezenter-2.jpg

Fot.: Miasteczko Nova Ochota 3

Firma Victoria Dom będąca jednym z największych warszawskich deweloperów, w pierwszym kwartale 2020 r. sprzedała rekordową liczbę 593 mieszkań. Oznacza to wzrost o ponad 60% w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku. Pomimo wprowadzonych w ostatnim czasie  restrykcyjnych zasad bezpieczeństwa związanych z zagrożeniem koronawirusem Covid-19, w samym marcu br. spółka podpisała 189 umów deweloperskich i płatnych umów rezerwacyjnych. Zarząd Victoria Dom przyznaje jednak, że w ostatnich dwóch tygodniach marca obserwowane było spowolnienie w biurach sprzedaży.

„Z ostrożnością podchodzimy do wprowadzania nowych projektów. Tempo w tym zakresie będzie zależało od sytuacji na rynku, popytu klientów ale również od polityki banków w zakresie finansowania nabywców. Zauważamy, że banki zaostrzają obecnie kryteria przyznawania kredytów, liczenia zdolności kredytowej nabywców mieszkań oraz podnoszą marże. Wydaje się jednocześnie, że wprowadzona obniżka stóp procentowych będzie miała ograniczony wpływ na koszt kredytu dla podpisujących nowe umowy. Dlatego zachęcamy klientów aby nie odkładali na później decyzji zakupowych i korzystali z atrakcyjnej oferty mieszkań kompaktowych oferowanych przez Victoria Dom, zanim wiele z tych ograniczeń kredytowych zostanie wprowadzonych w życie” – powiedział Waldemar Wasiluk, Wiceprezes Zarządu Victoria Dom.

Zarząd Victoria Dom zapewnia, że realizacja projektów deweloperskich przebiega normalnie.  „Nasze budowy pracują bez przeszkód i nie widzimy większych ograniczeń w zakresie dostępu do materiałów budowlanych dla naszych partnerów – generalnych wykonawców. Planujemy oddanie mieszkań jak zawsze w określonych umownych terminach” – dodał Waldemar Wasiluk.

„Trudno przewidzieć jeszcze wpływ epidemii na rynek deweloperski, ale wydaje się nieuniknione spowolnienie sprzedaży jak również podaży mieszkań. W efekcie dostępna na rynku oferta się zmniejszy i trudniej będzie wybierać mieszkania. Należy również pamiętać, że w nadchodzących kwartałach przewiduje się znaczny wzrost inflacji. Ceny na rynku pierwotnym powinny kształtować się na aktualnym poziomie lub również mogą mieć tendencję lekko wzrostową, co powinno zachęcać nabywców do szybszych decyzji zakupowych” – stwierdził Waldemar Wasiluk.

Victoria Dom utrzymuje bogaty bank ziemi, na którym może realizować inwestycje deweloperskie  przez co najmniej kolejnych kilka lat.

Omnie Magdalena Więch

Avatar