V edycja Wynajmuj Bezpiecznie – wypełnij ankietę i pomóż w akcji

V edycja Wynajmuj Bezpiecznie – wypełnij ankietę i pomóż w akcji

Wynajmuj Bezpiecznie to akcja edukacyjna organizowana już po raz piąty przez portal Szybko.pl, skierowana głównie do studentów poszukujących lokalu na czas studiów. Celem Wynajmuj Bezpiecznie jest uświadomienie młodych ludzi na temat np.: procedury wynajmu, praw jakie przysługują najemcy oraz rodzai zagrożeń, z którymi może się spotkać. Podpowiemy, jak bezpiecznie wynająć lokal, Co powinno być w umowie z właścicielem mieszkania? Jakie są koszty najmu?

– W Polsce jest około 2 milionów studentów. Duża część tej grupy studiuje poza miejscem zamieszkania. Niewielka liczba miejsc noclegowych w akademikach powoduje, że stają oni przed koniecznością wynajęcia lokalu – mówi Marta Kosińska z portalu Szybko.pl.

Dodaje, że studenci dysponują relatywnie niskim budżetem, więc ich sytuacja mieszkaniowa jest dosyć trudna. – W sierpniu i wrześniu rozpoczynają się masowe poszukiwania lokali, pokoi w mieszkaniach studenckich lub stancji. Dla wielu młodych ludzi jest to pierwsze tego typu wyzwanie. W przeprowadzanej po raz piąty akcji „Wynajmuj bezpiecznie” informujemy młodych ludzi o tym, jak poszukiwać zakwaterowania, aby było to bezproblemowe i zakończone sukcesem – mówi Marta Kosińska.

W ramach akcji opublikowane zostaną wyniki ankiety, przeprowadzonej przez portale rp.pl/nieruchomości i Szybko.pl, dotyczącej sytuacji mieszkaniowej studentów.

– Przedstawimy też aktualne koszty wynajmu w największych miastach akademickich oraz przekażemy wskazówki jak zawierać umowy i poprawnie ułożyć kontakty z właścicielami mieszkań – zachęca Marta Kosińska.

Ankieta Szybko.pl

Poświęć pół minuty i pomóż w naszej akcji wypełniając krótką ankietę:

https://docs.google.com/forms/d/1stoFyJG3YaaAEPlNRO5cIm4RhEgcGDuAfSLm_9dcW34/viewform#start=openform

 

Źródło:

http://www.ekonomia.rp.pl

 

Omnie Anna Prorok

Współpracuje z portalem szybko.pl od 2012 jako ekspert w dziedzinie Nieruchomości na codzień . Zajmuje się redakcją newsów działów Polska, Regiony i Świat. W 2014 uczestniczyła w Targach Mieszkań i Domów organizowanych przez Nowy Adres jako prowadząca seminarium pt. Mieszkanie dla Młodych w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu.