Użytkowanie wieczyste. Opłaty rosną, a gminy zarabiają

Użytkowanie wieczyste. Opłaty rosną, a gminy zarabiają
Możliwość komentowania Użytkowanie wieczyste. Opłaty rosną, a gminy zarabiają została wyłączona, 15/02/2013, przez␣, w␣budowlane, ceny, działki, Gdańsk, grunty, Łódź, miasta, Warszawa

Wzrastają opłaty za użytkowanie wieczyste. Z kolei jest coraz mniej gruntów, które są przystosowane do takiego użytkowania. Informacje te potwierdza sonda przeprowadzona przez DGP. Już od kilku lat gminy wprowadzają regularnie nowe podwyżki cen, tym samym zaskakują użytkowników ziem wieczystych wzrostem cen o nawet tysiąc procent w porównaniu do starych.

Dla wielu miast wpływy z tytułu opłat za użytkowanie wieczyste w 2012 r. były rekordowo duże na przestrzeni ostatnich lat. Łódź zarobiła na nich 43,3 mln zł – dla porównania w 2010 r. wpływy te wyniosły ok. 32,3 mln zł.Warszawa wstępnie wyliczyła, że w zeszłym roku ściągnęła z wieczystego ponad 401 mln zł. O prawie 40 mln zł więcej niż w 2010 r. Z kolei Gdańsk wypowiedział 11,7 tys. dotychczasowych opłat rocznych, dzięki czemu zarobił 37,1 mln zł (ponad 8 mln zł więcej niż dwa lata wcześniej).

Źródło:

http://www.gazetaprawna.pl/

 

Tagi:␣
adautorfront

Omnie Anna Prorok

Avatar
Współpracuje z portalem szybko.pl od 2012 jako ekspert w dziedzinie Nieruchomości na codzień . Zajmuje się redakcją newsów działów Polska, Regiony i Świat. W 2014 uczestniczyła w Targach Mieszkań i Domów organizowanych przez Nowy Adres jako prowadząca seminarium pt. Mieszkanie dla Młodych w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu.